پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
 
» بنادر
انتقال کالا از طریق بندر چابهار به 2 شرکت بزرگ دولتی ابلاغ شد/ پیگیری اختصاص 30 درصد تخفیف سود بازرگانی به کالاهای وارداتی به بندر چابهار/ توزیع متوازن کالاهای اساسی بین بنادر جنوبی/ جهش بندر چابهار در دستور کار دولت
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: اراده ارکان مدیریتی کشور بر این است که با توجه به فرصت های بی نظیری که از نظر زیرساخت ها و تجهیزات در بندر چابهار وجود دارد، این بندر جهش معنا داری پیدا کند.
نجات جان شش دریانورد در آب های شمال خلیج فارس
شش نفر خدمه یک فروند موتور لنج که بر اثر آتش سوزی دچار وضعیت اضطرار و در آب های اطراف چاه های نوروز سرگردان شده بودند، با همکاری مرکز جستجو و نجات بندر امام خمینی(ره) نجات یافته و به آغوش خانواده بازگشتند.
حرکت نخستین سفر کشتی بوشهر - قطر در هفته دولت
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از انجام نخستین سفر کشتی بوشهر-قطر همزمان با هفته دولت خبر داد.
۲۵ دستگاه پمپ بنزینی از حوضچه بندر کنگان جمع آوری شد
مدیر اداره بندر و دریانوردی کنگان گفت: در راستای پیشگیری از آتش سوزی شناورهای تجاری سنتی از ابتدا سال جاری تاکنون ۲۵ دستگاه پمپ بنزینی در حوضچه بندر کنگان جمع آوری شده است.
بهره برداری از ۱۵ پروژه دریایی و بندری همزمان با هفته دولت درهرمزگان
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از بهره برداری ۱۵ پروژه دریایی و بندری به ارزش یکهزار ۲۴۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی حدود ۴۰۰ نفر همزمان با هفته پرخیر و برکت دولت در هرمزگان خبر داد.
احداث جاده کمربندی بندر امام(ره) به آبادان 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
سرپرست واحد مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: پروژه های احداث جاده کمربندی و رمپ و لوپ تقاطع غیرهمسطح در بندر امام خمینی(ره) با پیشرفت بالای 15 درصد طی پنج ماهه نخست سال جاری از مهم ترین گام های عملی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در زمینه تعامل با پیرامون بندر و بازآفرینی شهری هستند.
افزایش ۱۱ درصدی حجم صادرات در بندر شهید رجایی/ بیش از ۲۷ میلیون تن کالا طی چهارماه جابجا شد/صادرات فرآورده های نفتی از بندر شهید رجایی ۱۱,۵ درصد افزایش یافت
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با بیان اینکه بیش از ۲۷ میلیون تن کالا در چهار ماه نخست امسال جابه جا شده است، گفت: صادرات نفتی و غیرنفتی به خارج از کشور از طریق این بندر، رشد ۱۱,۷ درصدی داشته است.
قابلیت بندر چابهار برای تبدیل شدن به مرکز تخلیه و بارگیری کالا در منطقه/ تجهیز بندر چابهار به تجهیزات مدرن
امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: بندر چابهار قابلیت تبدیل شدن به مرکز بزرگ تجاری و تخلیه و بارگیری منطقه را دارد.
کشف محموله قاچاق مشروبات الکلی توسط ماموران یگان حفاظت بندر گناوه
با هوشیاری و سرعت عمل ماموران یگان حفاظت اداره بندر و دریانوردی گناوه، یک محموله قاچاق مشروبات الکلی که به طرز ماهرانه ای در سه مخزن سوخت یک فروند شناور باری جاسازی شده بود کشف و ضبط شد.
تقدیر از آزادگان بنادر و دریانوردی گیلان با حضور مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در امور ایثارگران
در مراسمی با حضور مشاور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در امور ایثارگران و مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان از آزادگان بنادر و دریانوردی گیلان تقدیر شد.
تخلیه و بارگیری ۵۱۸ هزار کانتینر در بندر شهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام تازه ترین آمار از عملیات کانتینری در بزرگترین بندر ایران گفت: از ابتدای سال تاکنون، حدود ۵۱۸ هزار TEU کانتینر در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شد.
از حضور بانوان در بخش دریایی استقبال می کنیم/ هیچ منعی برای ادامه تحصیل بانوان در رشته دریانوردی وجود ندارد/ ایران در لیست سفید کنوانسیون استانداردهای آموزشی دنیا
معاون اداره کل امور دریانوردان وسازمان های تخصصی بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در ایران منعی برای ادامه تحصیل بانوان در رشته های دریانوردی نداریم و از حضور بانوان در این حوزه استقبال می کنیم.
حمایت از سرمایه‌گذاران گردشگری بندر آستارا/ ضرورت ایجاد خط دریایی مسافری در نوار ساحلی استان‌های شمالی
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به ویژگی‌های منحصربه‌فرد بندر آستارا گفت: از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در حوزه گردشگری در بندر آستارا حمایت می‌کنیم.
بررسی توانمندی های بندر شهید بهشتی چابهار از سوی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری
توانمندی های بندر شهید بهشتی چابهار از سوی معاون علمی و فناوری رییس جمهوری مورد بررسی قرار گرفت.
معاون فنی و مهندسی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: مطالعات فاز دوم طرح جامع بنادر بازرگانی کشور در بندر خرمشهر آغاز شد.
بهره برداری از شناور مسافری جدید و ترانستینرهای ساخت ایران در هرمزگان/نوسازی ناوگان مسافری و تأمین تجهیزات استراتژیک با توانمندی شرکت های ایرانی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن تشریح برنامه های سفر وزیر راه و شهرسازی به پایتخت دریایی کشور در روز سه شنبه(15 مرداد)، اعلام کرد: فردا، یک فروند شناور 158 نفره به ناوگان مسافری الحاق و 15 دستگاه ترانستینر ساخت ایران در بندر شهید رجایی بهره برداری می شود.
رشد ۱۴ برابری حجم تخلیه کالاهای تجاری در بندر کنگان بوشهر/ تخفیف ۵۰ درصدی هزینه های انبارداری به صاحبان کالای بندر کنگان
رئیس اداره بندر و دریانوردی کنگان بوشهر گفت: حجم تخلیه کالاهای تجاری در چهار ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۴ برابری داشته است.
تمدید مجوز ساخت بندرهای صیادی بندرامام(ره) و ابوخضیر
مدیرکل بنادر ودریانوردی استان خوزستان گفت: مجوز ساخت بندرهای صیادی در خور ابوخضیر و بندرامام خمینی(ره) با تأیید اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان تمدید شد.
تکمیل اسکله رو رو ریلی بندرامیرآباد زودتر از زمان تعیین شده
معاون فنی و مهندسی منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گفت: اسکله رو رو ریلی بندرامیرآباد زودتر از زمان تعیین شده تکمیل خواهد شد.
رشد 59 درصدی بارگیری جنرال کارگو در بندر خرمشهر/ افزایش 56 درصدی سفر دریایی بندر خرمشهر به کویت
مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: بیش از 738 هزار و 483 تن کالای غیر نفتی از بندر خرمشهر بارگیری شد و این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 59 درصد یافته است.