پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
 
» بنادر
افزایش همکاری های تجاری بنادر گیلان با بندر اکتائو قزاقستان/ بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی، وارد کنندگان و صادرکنندگان
مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاران خارجی، وارد کنندگان و صادرکنندگان، از اولویت های بنادر و دریانوردی گیلان است.
سفیر هند در ایران گفت: ایران می‌تواند دسترسی هند به بازار اوراسیا و آسیای مرکزی را فراهم کند و در عین حال تجار می توانند از تخفیف ۴۰ درصدی هند و سازمان بنادر و دریانوردی برای کشتی‌های ورودی به بندر چابهار استفاده کنند.
اولین همایش اتصال کارآمد ریل – بندر چهارم اسفندماه در تهران برگزار می شود/ بررسی راهکارهای افزایش سهم ریل از بار ورودی و خروجی از بنادر/ شناسایی نقش حمل و نقل ریلی در شاخص های عملکرد لجستیک بنادر
معاون اموربندی و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه « اولین همایش اتصال کارآمد ریل – بندر » در روز چهارم اسفند ماه جاری، تاکید کرد: هدف این همایش، ایجاد تعامل بین سازمانی و تسهیل همکاری بین بخش های دولتی و غیردولتی در راستای افزایش سهم ریل از ترافیک بنادر ریل پایه است.
ساخت اولین کشتی یخچال دار پشتیبانی ماهیگیری کشور در بندرعباس
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: اولین کشتی یخچال دار پشتیبانی ماهیگیری به دست متخصصان داخلی در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) در بندرعباس ساخته و با موفقیت به آب اندازی شد.
ضرورت رونق صنعت بانکرینگ در ایران/ اعلام مهم ترین چالش ها و راهکارهای توسعه ترانزیت کشور/ لزوم کاهش هزینه های حمل ریلی کالاهای ترانزیتی و صادراتی ​
معاون بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای توسعه سهم ایران در صنعت سوخت رسانی و ارائه خدمات به خطوط کشتیرانی، باید متولی واحد برای صنعت بانکرینگ تعیین شود و تدوین آیین نامه اجرایی ماده 48 قانون برنامه ششم توسعه در دستور کار قرار گیرد.
تکمیل پروژه خط آهن چابهار - زاهدان در سال 1400/توسعه سفرهای دریایی به کشورهای خلیج فارس و خزر دنبال می شود/ تعرفه‌های واحد ترانزیت با 5 کشور
وزیر راه و شهرسازی گفت: قرارداد تأمین ریل برای خط آهن چابهار - زاهدان بین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء و ذوب‌آهن 5 روز دیگر امضاء می شود.
بیانیه پایانی بیست و هفتمین همایش ارگان های دریایی کشور/ تأکید بر استفاده از ظرفیت های کشور در حوزه صنعت حمل و نقل دریایی
بیست و هفتمین همایش ارگان های دریایی کشور با صدور بیانیه پایانی با تأکید بر استفاده از ظرفیت های کشور در حوزه صنعت حمل و نقل دریایی، به کار خود پایان داد.
افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت ناوگان ملی در سال جاری/ سفارش ساخت ۲ فروند کشتی ۳۷ هزار تنی به شرکت ایرانی ایزوایکو/ تأکید بر ضرورت تداوم و تامین سوخت کم سولفور کشتی ها
مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ظرفیت حمل بار در ناوگان ملی یک درصد رشد داشته است، گفت: ظرفیت شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته و این رشد به رغم تحریم ها و تهدیدهای استکبار است.
افزایش ۲۵۰ میلیون تنی ظرفیت تجاری کشور در بنادر بازرگانی/ انجام ۲۰ هزار عملیات پهلودهی ناوگان باری توسط بخش خصوصی در سال جاری/ جا به جایی ۱۶ میلیون مسافر دریایی تا روز های پایانی بهمن ماه/ تأکید بر رویکرد ارگان های دریایی در برون سپاری و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در امور دریایی
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به توسعه ۲۵۰ میلیون تنی ظرفیت تجاری کشور در بنادر بازرگانی، تاکید کرد: در سال های اخیر در حوزه های سکوسازی، شیلات، ناوگان کشتیرانی و زیرساخت های پسکرانه ای تحولات چشمگیری در کشور صورت گرفته است.
افزایش تجهیزات دریایی و بندری متناسب با رشد بندر چابهار/ احداث 6 پست برق جدید در اراضی بندر شهید بهشتی
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: 6 پست برق جدید در اراضی بندر شهید بهشتی چابهار احداث شد.
تقدیر لنجداران کنگانی از اقدامات بنادر و دریانوردی بوشهر
جمعی از لنجداران کنگانی از اقدامات اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر تقدیر کردند.
برگزاری دوره آموزشی بازآموزی ایمنی برای خدمه شناورهای مسافری هرمزگان
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: 150 نفر از خدمه شناورهای مسافری با حضور در بندر شهید حقانی دوره باز آموزی ایمنی را توسط بازرسان حفاظت و ایمنی دریانوردی استان فرا گرفتند.
اعلام برنامه های بنادر و دریانوردی هرمزگان برای تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۹۹/ سفر های دریایی در هرمزگان امن‌تر می‌شود
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: اقدامات پنچ گانه در بخش های ایمنی مسیرهای دریایی، ایمنی شناورهای مسافری، بنادر مسافری، اطلاع رسانی و اقدامات در مقابله با شرایط اضطرار در راستای اجرای طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۹۹ صورت گرفته است.
خطای انسانی؛ مهم ترین عامل حوادث دریایی است/ لزوم بازنگری و تدوین مطالب مرتبط با فرهنگ ایمنی در آموزشگاه ها و دانشگاه ها/ ضرورت همگرایی کشورها برای مقابله با چالش امنیت دریایی/ ارتقای بیش از پیش سازمان های رده بندی/ ایجاد سامانه هم افزا و هوشمند مدیریت یکپارچه دریایی
پنل چهارم تخصصی بیست و هفتمین همایش ارگان های دریایی کشور با عنوان" ایمنی و امنیت دریانوردی؛ چالش ها و راهکارها " به میزبانی شرکت ملی نفتکش و با حضور جلیل اسلامی؛ معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.
دوره آموزشی ایمنی در عملیات کانتینری برگزار شد/ نقش فزآینده عملیات کانتینری در زنجیره تامین
دوره آموزشی "ایمنی در عملیات کانتینری" با حضور کارشناسان HSE و امور بندری بنادر کشور در محل مجتمع فرهنگی آموزشی فرمانیه برگزار شد.
منطقه ویژه اقتصادی بندرامام(ره) تندیس واحد صنعتی و خدماتی سبز را گرفت
منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)برای سومین سال تندیس واحد صنعتی و خدماتی سبز را دریافت کرد.
کسب تندیس واحد صنعتی وخدماتی سبز کشور به بنادر ودریانوردی سیستان وبلوچستان
برای دومین سال متوالی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان واحد برتر صنعتی و خدماتی سبز کشور شد.
همایش ارگان های دریایی؛ فرصتی مناسب برای همگرایی و همفکری در صنعت حمل و نقل دریایی /مدیریت یکپارچه؛ راهکار ایجاد تحول در صنعت دریایی و بندری است/ تأکید بر تعیین متولی توسعه صنعت بانکرینگ/ 3 معضل ایران در حوزه حمل و نقل جاده ای و ریلی
سومین پنل تخصصی بیست و هفتمین همایش هماهنگی ارگان های دریایی با عنوان «نقش بنادر و لجستیک بندری در توسعه حمل و نقل دریایی»به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی و با حضور فرهاد منتصر کوهساری؛ معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی و تعدادی از مدیران سازمان ها و شرکت های مرتبط با حوزه بندری برگزار شد.
احداث ساختمان مرکز فرعی جست وجو و نجات دریایی در بندر چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: عملیات احداث ساختمان مرکز فرعی جست و جو و نجات دریایی پسابندر (MRCC) چابهار به زودی آغاز می شود.
قدردانی بنیاد سینمایی فارابی از مشارکت سازمان بنادر و دریانوردی درکمپین بچه های آفتاب
بنیاد سینمایی فارابی در نامه ای خطاب به محمد راستاد؛ مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی از حمایت و همراهی این سازمان با کمپین بچه های آفتاب قدردانی کرد.