سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹
 
» بنادر
وجود بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر کشور؛ کالاهای رسوبی مشکل اسنادی دارند
منتصر کوهساری گفت: بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر وجود دارند که در صورت رفع مشکل اسنادی ترخیص می‌شوند.
حمل ریلی 5 هزار تن محموله روغن خوراکی از بندرامیرآباد/ ظرفیت مناسب برای تخلیه کالاهای جدید فراهم شده است
معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت: با هدف تسهیل در ارسال محموله ها، یک محموله 5 هزار تنی روغن خوراکی از طریق ریلی از بندرامیرآباد حمل شد.
وبینار آموزشی مدیریت سبد پروژه  چهارم آذرماه برگزار می شود
با هدف توانمندسازی مدیران، روسای ادارات و کارشناسان مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بنادر و دریانوردی، وبینار آموزشی مدیریت پورتفولیو ( PPM) پروژه های نرم افزاری مبتنی بر رویکرد لین و چابک چهارم آذرماه برگزار می شود.
توسعه صادرات به اوراسیا با ایجاد مسیر ترانزیتی بین بنادر شمال و جنوب ایران/ تحقق جهش صادرات از بنادر با اعمال سیاست های مناسب تجاری​/ بنادر کشور در توسعه صادرات به اوراسیا نقش بسیار مهمی دارند
نایب رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، ایجاد مسیر ترانزیتی و پل ارتباطی بین بنادر شمال و جنوب ایران را مهم ترین عامل توسعه صادرات به اوراسیا برشمرد.
استفاده حداکثری از ظرفیت بندر چابهار/ کرایه حمل کالا در بندر چابهار رقابتی است/ ضرورت مناسب سازی تعرفه حمل کشتیرانی
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کرایه‌ حمل کالا برای بندر چابهار رقابتی و مناسب است.
افزایش واردات کالاهای اساسی به بندر چابهار/ پهلوگیری کشتی ۶۸هزارتنی در چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کشتی حامل کالای اساسی به‌ظرفیت ۶۸هزار تن گندم در بندر شهید بهشتی چابهار پهلو گرفت.
بهره‌برداری از پروژه شاخص منطقه‌ای سازمان بنادر در بندر انزلی/ امکان ۳کیلومتر پیاده‌روی در عمق دریا برای مردم/ مزیت‌های تفریحی و معیشتی متنوع «موج شکن غربی بندر انزلی» برای بومیان و گردشگران/ چشم‌انداز استثنایی همزمان جنگل و دریا با جانمایی ویژه موج‌شکن
دبیر کارگروه توسعه فرهنگ دریایی سازمان بنادر و دریانوردی جزییات بهره برداری از پروژه «روسازی، پیاده راه سازی و ایمن سازی موج شکن غربی بندر انزلی» به عنوان یک پروژه شاخص منطقه‌ای با مزیت‌های ویژه تفریحی و رفاهی که امکان ۳کیلومتر پیاده‌روی در عمق دریا را فراهم می کند، تشریح کرد.
ظرفیت مضاعف بنادر برای ایجاد مراکز تولید بار/ تلاش برای افزایش سهم بنادر ایران در حوزه اوراسیا/ رشد ۵۳ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بندر انزلی/ افزایش جذابیت بنادر برای جلب نظر سرمایه‌گذاران
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تلاش‌ها بر این است که بنادر کشور در نوار ساحلی شمال؛ سهم بیشتری در حوزه اوراسیا داشته باشند، گفت: بنادر تجاری ایران؛ در بخش حمل و نقل ترکیبی، ترانزیت، نقطه تلاقی کریدورهای شمال - جنوب و شرق -غرب هستند.
پایان تعمیرات اساسی یدک‌کش چند‌منظوره عاشورا در هرمزگان/ انجام تمامی مراحل تعمیرات اساسی توسط مهندسان داخلی
معاون فنی و نگهداری بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: یدک‌کش چند‌منظوره عاشورا پس از انجام تعمیرات اساسی، به چرخه خدمات ناوگان دریایی هرمزگان ملحق شد.
آغاز فعالیت کشتی رو - رو کامیونی در بندرامیرآباد/ راه‌اندازی ۳ خط منظم ترانزیتی کالا بین ایران و قزاقستان/ رشد ترانزیت کالا از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS
مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد گفت: فعالیت کشتی‌های رو – رو کامیونی جهت ترانزیت انواع کالاها از بندرامیرآباد آغاز شد.
ارتقاء نرم عملیاتی تخلیه کالای اساسی در پایانه فله بندرشهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: با واگذاری عملیات خنکاری(اپراتورهای حمل کالا از انبار کشتی به اسکله و بالعکس) و باربری توسط ترمینال بندری و اختصاص انبارهای ویژه به منظور انبارش کالا درکنار سایر انبارهای اختصاصی؛ نرم عملیاتی تخلیه کالای اساسی ارتقاء یافت.
بهره‌برداری و افتتاح ۱۱ پروژه مجتمع بندری انزلی/ احداث یک پست اسکله جنرال کارگو غلات
با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی؛ ۱۱ پروژه در مجتمع بندری انزلی؛ روز سه شنبه ۲۷ آبان افتتاح، بهره‌برداری و کلنگ زنی می‌شود.
علائم کمک ناوبری موج‌شکن بندر شهید‌بهشتی؛ جانمایی و نصب شد/ بهره‌مندی از توانمندی متخصصان داخلی در ساخت علائم کمک ناوبری
معاون دریایی بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: علائم کمک ناوبری مطابق با استانداردهای انجمن بین‌المللی چراغ های دریایی (IALA) در موج‌شکن بندر شهید بهشتی چابهار؛ جانمایی و نصب شد.
طراحی و نصب نردبان RL200 در اسکله های بندر شهید باهنر/ بومی‌سازی تمامی قطعات با بهره‌گیری از توان و تکنولوژی متخصصان داخلی
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از طراحی و نصب نردبان RL200 با بهره گیری از تکنولوژی داخلی در اسکله‌های این بندر خبر داد و گفت: این نوع از نردبان‌ها در راستای تکمیل پروژه اصلاح اسکله‌های ۵ و ۶ بندر شهید‌ باهنر؛ به صورت کاملا ایرانی و توانمندی متخصصان داخلی و برای اولین بار در سطح بنادر کشور صورت پذیرفته است.
بنادر مسافری هرمزگان تا اطلاع ثانوی تعطیل است
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بدلیل شرایط نامساعد جوی، وزش باد شدید و گرد و خاک؛ بنادر مسافری هرمزگان تا اطلاع ثانوی تعطیل است.
ضرورت رعایت الزامات کیفیت در اسکله رو-رو ریلی بندرامیرآباد/ مستند‌سازی امور فنی این پروژه؛ تجربه‌ای راهبردی برای سایر بنادر
معاون مهندسی و امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: اسکله رو – رو ریلی بندرامیرآباد از پروژه‌های بسیار مهم و ملی است که بایستی با کیفیت و در سطوح جهانی اجرا شود.
روند ترخیص کالا از بنادر سرعت یافت/ روان‌سازی تجارت در ماه‌های آینده/ 4 میلیون تن مواد اولیه تولید در حال ترخیص است
وزیر صمت گفت: با مصوبه اخیر ستاد اقتصادی دولت؛ روند ترخیص کالاهای رسوب شده افزایش پیدا کرده است.
افزایش ۳۵ درصدی ظرفیت نفتی بندر شهید رجایی/ ایجاد زیرساخت‌ها بندری و دریایی در حوزه انرژی/ افزایش سهم ایران در حوزه بانکرینگ
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ظرفیت نفتی بندر شهید رجایی تا پایان سال، ۳۵ درصد افزایش پیدا می کند.
بنادر؛ محل گذر کالا است/ ضرورت تسریع در خروج کالا از بنادر/ افزایش همکاری و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی برای ترخیص کالا/ بنادر؛ با ترخیص کالاهای دپو شده فعال‌تر می شوند
یک کارشناس اقتصادی گفت: بنادر؛ محل گذر کالا است و به هیچ عنوان محوطه بندری نباید در اشغال کالا باشد چرا که این امر؛ عملیات تخلیه و بارگیری را مختل می کند.