جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
 
/ بنادر
استفاده از پهپادهای خودران برای نظارت بر عملیات بندری آنتروپ بلژیک/ ضرورت نوآوری و دیجیتال سازی برای تضمین رشد پایدار بنادر
بندر آنتروپ در بلژیک قصد دارد با مجموعه ای از پهپادهای خودران فرآیند عملیات نظارت و بازرسی در سطح بندر را در سال 2022 بهبود ببخشد.
بهره‌برداری از ۲۰پروژه‌ توسعه‌ای و تجهیزاتی در بنادر هرمزگان با حضور وزیر راه و مدیرعامل سازمان بنادر/ بهره‌برداری از پایانه لجستیک کالا، کانتینر و مخازن نگهداری فرآورده های نفتی/ بهره برداری از چندین فروند اسکله گردشگری در بنادر و جزایر هرمزگان
۲۰پروژه روبنایی و توسعه‌ای در حوزه دریایی و بندری به ارزش ۳ هزار و ۳۵۶ میلیارد ریال، با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در استان هرمزگان به بهره برداری رسید.
توسعه بندر لنگه بخشی از عملیات تجاری تاریخی کشور است/ عملکرد قابل قبول بندر لنگه به رغم شرایط کرونایی
وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه بندر لنگه در دستور کار دولت است و ضرورت دارد تمام بخش ها در مسیر توسعه همکاری کنند.
بندر چابهار به بندری مدرن و دارای استاندارد جهانی تبدیل می‌شود/ سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری برای توسعه و تکمیل بندر چابهار/ رشد ۱۰۷ درصدی ترافیک کانتینری در بندر شهید بهشتی
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی، با بیان اینکه بندر چابهار دروازه بین‌المللی تجارت در شرق ایران و بندری مهم در سطح تعاملات بین‌المللی است، گفت: در سال های اخیر اقدامات متعددی در زمینه توسعه زیرساخت ها، تکمیل فازهای اجرایی و افزایش ظرفیت عملیاتی بندر چابهار انجام گرفته است.
تسریع در احداث و تکمیل پروژه خط آهن شیراز-بوشهر برای افزایش سهم ریلی بندر/ افزایش ۱۰۰ میلیون تنی ظرفیت بنادر کشور در دولت تدبیر و امید/ عملکرد بندر بوشهر در شرایط کرونایی رشد داشته است
وزیر راه و شهرسازی در جریان افتتاح پروژه‌های توسعه‌ای دریایی و بندری بوشهر از تسریع در احداث و تکمیل خط آهن شیراز-بوشهر خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، سهم بندر در جابه جایی کالا با خط آهن و بهره‌مندی مردم از آن افزایش قابل توجه‌ای خواهد یافت.
شناور ایرانی دریا پاک با حضور وزیر راه به آب انداخته شد / بهره‌برداری از چندین پروژه توسعه‌ای دریایی و بندری در بوشهر
طی مراسمی با حضور محمد اسلامی؛ وزیر راه و شهرسازی شناور ویژه پاکسازی آلودگی‎های نفتی در دریا و چندین پروژه‌‌ بندری و دریایی شامل سیستم اطفای حریق بندر مروارید خارگ، برق رسانی به اسکله بندر مروارید، اتصال به سامانه بین‌المللی ناوتکس‌و تعمیرات اساسی تاسیسات زیربنایی به بهره‎ برداری رسید و از طرح تدقیق مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی بوشهر نیز رونمایی شد.
عزم دولت ایران و هند در تبدیل ظرفیت‌های چابهار به فرصتی برای همکاری طرفین و کشورهای منطقه/ مزایای رقابتی بندر چابهار برای همسایگان ایران/ ظرفیت‌های مواصلاتی و ارتباطی بندر چابهار ارتقا می یابد/ ضرورت تسریع در تامین مابقی تجهیزات تعهد شده اپراتور هندی در بندر چابهار
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه انعقاد موافقتنامه چابهار بین سه کشور ایران، افغانستان و هند روند اجرایی کمی و کیفی مناسبی دارد، گفت: تحقق کامل موافقتنامه چابهار از حیث روان‌سازی حمل ونقل و ترانزیت و از حوزه اقتصادی و تجاری، زمینه ساز تأمین منافع متقابل کشورهای عضو و رفاه عمومی مردم آن منطقه خواهد شد.
کلیه بنادر ایران همگام با جهان توسط اپراتورهای خصوصی راهبری می شود/ همکاری راهبردی ایران و هندوستان در تجهیز و راهبری بندر چابهار، مزایای فراوانی را برای دو کشور و منطقه دارد/ از سرمایه گذاری‌های روبنایی کشورهای منطقه برای توسعه فعالیت‌های لجستیکی در بندر چابهار استقبال می‌کنیم/ ظرفیت بندر چابهار به 33 میلیون تن افزایش خواهد یافت
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تحولات بنیادی در بنادر دنیا از نظر نحوه مدیریت، سرمایه گذاری، راهبری و نقش آفرینی در لجستیک گفت: امروزه بنادر، زمانی می توانند رقابت پذیری خود را حفظ و ارتقا دهند، که بتوانند به عنوان حلقه ای از زنجیره یکپارچه و جهانی لجستیک نقش آفرینی کنند.
رونمایی از طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی بوشهر با حضور وزیر راه
طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان بوشهر با حضور اسلامی وزیر راه و‌شهرسازی رونمایی شد.
بهره‌بردای از 27 پروژه در بنادر هرمزگان و بوشهر/ آغاز فعالیت پیشرفته‌ترین شناور جمع آوری آلودگی‌های نفتی در خلیج فارس
معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی از بهره‌برداری 27 پروژه در بنادر هرمزگان و بوشهر به ارزش 21.8 میلیون یورو و 4053 میلیارد ریال خبر داد.
افتتاح ۲۰پروژه دریایی و بندری در هرمزگان با حضور وزیر راه/ بهره‌برداری از پایانه لجستیک کالا و کانتینر و مخازن نگهداری فرآورده های نفتی
با حضور محمد اسلامی؛ وزیر راه و شهرسازی عصر امروز (پنج شنبه) ۲۰ پروژه دریایی و بندری به ارزش ۳ هزار و ۳۵۶ میلیارد ریال در هرمزگان به بهره برداری می رسد.
عملیات بندری روتردام تحت تأثیر همه گیری کرونا/ روتردام به شرایط قبل از کرونا باز نمی گردد
مقامات بندر روتردام معتقدند که با توجه به چشم انداز وضعیت اقتصادی طی سال 2021، روتردام به شرایط پیش از کرونا باز نمی گردد.
بنادر برزیل در مسیر دیجیتالی شدن/ آغاز خصوصی سازی بنادر برزیل
شرکت پورت اکسچنج برای سرعت بخشیدن به دیجیتال سازی و توسعه رویکردی درمورد خدمات ورود و پهلوگیری کشتی ها، با بنادر برزیل همکاری می کند.
توجه ویژه به زیرساخت و تامین تجهیزات بنادر بر اساس طرح جامع بنادر بازرگانی/ وضعیت تجهیزات بنادر کشور مطلوب است
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی وضعیت تجهیزات بنادر کشور را مطلوب دانست و گفت: باید به مقوله تامین تجهیزات مدرن و به روز در بنادر کشور، توجه ویژه ای داشته باشیم.
بخش دوم تجهیزات هند به زودی وارد بندر چابهار می شود
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بخش دوم تجهیزات بندری از محل تعهدات ۸۵ میلیون دلاری هندی ها در چابهار، به زودی وارد بندر شهید بهشتی می شود.
اعلام مشوق های تعرفه ای و غیر تعرفه ای بندرچابهار/ تخفیف 80 درصدی حقوق و عوارض کشتی های لاینر وارد شده به بندر/ تخفیف 90 درصدی در هزینه های تخلیه و بارگیری کانتینر نسبت به سایر بنادر جنوبی
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، مشوق های تعرفه ای و غیرتعرفه ای در بندر شهیدبهشتی چابهار در سال ۱۴۰۰ را اعلام کرد.
تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور در نوروز متوقف نمی شود
معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در ایام نوروز بیشتر بخش های کشور در تعطیلی به سر می برند اما روند واردات، صادرات و ترانزیت کالا متوقف نمی شود.
ظرفیت سیلوهای غلات بندرانزلی به ۲۰۰ هزار تن می رسد
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان گفت: ظرفیت سیلوهای غلات بندرانزلی سال آینده به ۲۰۰ هزار تن می رسد.
تخلیه بیش از ۱۰۰ هزار تن روغن خوراکی خام در بندر امام(ره) طی ۲ ماه
بیش از ۱۰۰ هزار تن روغن خام خوراکی طی ماه های دی و‌بهمن در مجتمع بندری امام خمینی(ره) تخلیه شد.