شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
 
» بنادر
افزایش ترافیک دریایی؛ هدف اصلی سرمایه گذاری در بنادر/ ایجاد مشوق‌های سرمایه گذاری در قراردادهای سرمایه گذاری بخش خصوصی / ایجاد ۳۵ هزار شغل در شهرهای واقع در نوار ساحلی توسط بنادر تجاری/ تکمیل جاده راهبردی دامغان – گلوگاه – بهشهر جهت افزایش رقابت پذیری بندرامیرآباد/ بهره برداری از اسکله رو رو ریلی بندرامیرآباد تا پایان مهرماه سال جاری
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از اهداف و اولویت های سازمان بنادر جهت واگذاری زمین و در اختیار قرار دادن امکانات و زیرساخت ها به بخش خصوصی ایجاد ترافیک دریایی است، گفت: پشتیبانی و حمایت از سرمایه گذاران با در نظر گرفتن سیاست های تشویقی در قراردادهای سرمایه گذاری بخش خصوصی از برنامه های سازمان بنادر است.
تعمیر پروانه سیستم رانش یدک کش، بدون خارج سازی آن در بندر شهید رجایی
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریا نوردی هرمزگان گفت: برای اولین بار و بدست متخصصان شاغل در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بندرشهید رجایی تعمیرات پروانه سیستم رانش یدک کش موسوم به شهید حقگو بدون خارج سازی و انتقال پروانه به کارگاه با موفقیت انجام و شناور مذکور به چرخه فعالیت بازگشت.
پیشرفت ۴۴ درصدی برج کنترل ترافیک دریایی چابهار
معاون فنی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: عملیات احداث برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار به عنوان بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی کشور با ۴۴ درصد پیشرفت جلو تر از برنامه زمان بندی در دست احداث است.
عملیات موفق تیم امداد و‌نجات برای پیشگیری از برخورد یدک کش با شناورهای پهلو گرفته در اسکله بندر آبادان
مدیر بنادر و دریانوردی آبادان عملیات موفق پیشگیری از برخورد یدک کش روبی ۴ به همراه بارج دی سی ۱۱ با شناورهای پهلو گرفته در اسکله بندر آبادان توسط تیم امداد و نجات دریایی این بندر را خبر داد.
بندر چابهار می‌تواند پاسخگوی ترخیص و‌ تامین تمام نیازهای کشور باشد/ کاهش زمان جابجایی کالاهای اساسی از هند به افغانستان به یک هفته
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: زمان جابجایی کالای اساسی از هند به افغانستان در ابتدا حدود 2 ماه بود که این زمان به یک هفته تا 10 روز کاهش یافته است.
خط کانتینری یخچالی گناوه _ کویت راه اندازی شد
رئیس اداره بندر و دریانوردی گناوه گفت: خط کانتینری یخچالی میان بندر گناوه و کشور کویت ایجاد شد.
موج شکن های جدید و اسکله برگشتی مجتمع بندری انزلی هیچ تأثیری بر رسوب تالاب انزلی ندارد
مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به عدم تاثیر گذاری طرح توسعه بندرانزلی به تالاب بین المللی انزلی گفت: اطاله موج شکن های جدید و اسکله برگشتی مجتمع بندری انزلی هیچ تاثیری بر رسوب تالاب ندارد.
آمریکا با تحریم و شلیک موشک به هواپیمای ایرانی، انسانیت را هدف قرار داده است
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در توئیتی عنوان کرد: آمریکا با تحریم و شلیک موشک به هواپیمای ایرانی، انسانیت را هدف قرار داده است.
افزایش 21 درصدی صادرات کالا به کشورهای حاشیه خلیج فارس از بندر خرمشهر/ اسکله تاسیسات دریایی به اسکله های 20 گانه بندر خرمشهر افزوده شد
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر از افزایش صادرات کالا از این بندر خبر داد و گفت: با توجه به حجم بالای کالای ورودی به بندر خرمشهر و در راستای تسهیل و تسریع در فرآیند صادرات، اسکله تاسیسات دریایی به اسکله های 20 گانه بندر خرمشهر افزوده شد.
ورود و خروج 206 فروند کشتی در بندرامیرآباد/ هیدروگرافی آب های بنادر امیرآباد ونکا/ برداشت 37552 متر مکعب لای از کانال و حوضچه‌های بندرامیرآباد
معاون دریایی منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با بیان اینکه ورود و خروج 206 فروند کشتی در سه ماهه نخست سال جاری در بندرامیرآباد به ثبت رسیده است از هیدروگرافی آب های بنادر امیرآباد ونکا به مساحت 9 میلیون و 647 هزار و 329 متر مربع در این مدت خبر داد.
رسیدگی به موضوعات دریایی مرتبط با تحریم در اولویت سازمان بنادر/ ضرورت تمرکز بیشتر بر ایمنی دریایی در بنادر/ ضرورت تداوم آموزش دریانوردان به رغم شیوع کرونا
معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر تمرکز ویژه به موضاعات ایمنی دریایی با توجه به شرایط کلی کشور، تصریح کرد: در وضعیتی که حتی آتش سوزی معمولی در بنادر به سوژه رسانه ای دشمن برای تخریب تبدیل می شود، لازم است با حساسیت و‌ جدیت بیشتری به ایمنی بنادر، شناور ها، لایروب ها و سایر حوزه های دریایی توجه کنیم.
پیوستن بندر شهید رجایی به بنادر سبز با رعایت شاخصه های زیست محیطی امکانپذیر می شود
مدیرکل بنادر و دریا نوردی هرمزگان با بیان اینکه ایجاد زیر ساختها در بندر شهید رجایی هم راستا با الزامات زیست محیطی و پارامترهای توسعه پایدار در حال انجام است، اظهار داشت: چه در حوزه های عمرانی و توسعه ای و چه در بخش های دریایی و بندری کلیه اقدامات کمی و کیفی بر مبنای مولفه های تعریف شده برای بنادر سبز ایجاد می شود.
ورود اولین کشتی حامل خاک فسفات به بندر بوشهر
معاونت بندری و امور اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: اولین کشتی حامل خاک فسفات وارد بندر بوشهر شد.
تکمیل پروژه تعریض ‌و ‌تأمین ایمنی جاده ورکلا-گهرباران امیرآباد
معاون فنی و مهندسی منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گفت: تسریع و تکمیل پروژه تعریض و تأمین ایمنی جاده ورکلا – گهرباران در اولویت طرح های بندرامیرآباد است.
راه اندازی کارگاه تخصصی تعمیر و ساخت انواع تجهیزات مخابراتی و بندری/ امکان تعمیرات اساسی مادربردهای رادار در بندر شهید رجایی فراهم شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از راه اندازی کارگاه تخصصی تعمیر و ساخت انواع بردهای الکترونیکی، تجهیزات مخابراتی و بندری با مشارکت یک شرکت دانش بنیان خبر داد و گفت: امکان تعمیرات اساسی مادربردهای رادار در بندر شهید رجایی فراهم شده است.
برگزاری دوره آموزشی شناور بقاء و قایق های نجات در خوزستان
معاون امور دریایی بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: دوره آموزشی " شناور بقاء و قایق های نجات " برای اولین بار در خوزستان برگزار شد.
پهلوگیری پنجمین کشتی ترانزیتی هند به افغانستان در بندر شهید بهشتی چابهار
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پنجمین کشتی حامل کالای اساسی هند به افغانستان از ابتدای سال ۹۹ تاکنون در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری کرد و بلافاصله عملیات تخلیه آن آغاز شد.
افزایش ۲۰۷ درصدی ترانزیت کالا از بندرامیرآباد
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گفت: در سه ماهه نخست سال جاری ۸۴۴ هزار و ۸۶۹ تن کالا در بندرامیرآباد تخلیه و بارگیری شده است که سهم ۵۲ درصدی این بندر در مجموع میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر شمالی کشور را نشان می دهد.
توضیح سازمان بنادر درباره علت بازگرداندن لنج های ایرانی از امارات/ عدم رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی؛ دلیل معطلی لنج‌ها/ پروتکل های محدودیت ورود به بنادر امارات از قبل اعلام شده بود/ لنج داران شرایط را پذیرفته بودند
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برخی از لنج‌داران مدعی شدند که در بنادر امارات مشکلی ندارند، از این رو با توجه به مسئولیت های مالک و فرمانده کشتی مبنی بر اجرای مقررات بندر مقصد، تعهد نامه ای را امضاء کردند تا بتوانند از بندر خارج شوند.
لزوم ایجاد اسکله‌های سرپوشیده در بندر انزلی و مناطق آزاد انزلی - امیرآباد/ نیاز حداقل ۶۰۰ دستگاه کانتینر یخچالی برای افزایش ۳ میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی به اوراسیا
عضو اتاق مشترک ایران و روسیه گفت: عضویت موقت ایران در اتحادیه گمرکی اوراسیا فرصتی است که باید اقدامات لازم برای توسعه صادرات و مبادله تجاری با کشورهای عضو دنبال و عملیاتی شود.