شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
 
/ بنادر
ثبت رکورد خروج روزانه  72 هزار تن کالای اساسی از بندرامام(ره)
در جریان خروج کالاهای اساسی از مجتمع بندری امام خمینی(ره) ضمن بارگیری بیش از 2 هزار و877 دستگاه کامیون طی یک روز، 72 هزار تن کالای اساسی در یک شبانه روز به مقاصد مصرف ارسال شد و رکورد کم‌سابقه‌ای در عملیات بارگیری و خروج این نوع کالا به ثبت رسید.
افزایش 188 درصدی ترانزیت خارجی کالا  از بندرامیرآباد به  حاشیه خزر از ابتدای سال جاری
ترانزیت خارجی کالا از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه دریای خزر از ابتدای سال جاری 188 درصد افزایش پیدا کرده است.
بندرامیرآباد؛ رتبه برتر جشنواره شهیدرجایی در مازندران شد
اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد برای دومین سال متوالی، موفق به کسب عنوان اول استان مازندران در جشنواره شهیدرجایی سال 1400 شد.
ضرورت سیاست یکپارچه و برخط دستگاههای ذیربط برای ترخیص کالاهای اساسی/ استفاده از ظرفیت قرارگیری بندر راهبردی امیرآباد در کریدور بین المللی شمال-جنوب
رئیس مجلس شورای اسلامی بر ضرورت اتخاذ سیاست یکپارچه، برخط و هوشمند توسط دستگاه‌های ذیربط در راستای تسریع در ترخیص کالاهای اساسی تاکید کرد.
رشد 27 درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر امیرآباد و نکاء از آغاز سال
تخلیه و بارگیری کالا در بنادر امیرآباد و نکاء از آغاز سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 27 درصدی برخوردار شده است.
کمک 650 میلیون تومانی بندر خرمشهر به حوزه سلامت
اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر؛ در ایفای مسئولیت اجتماعی خود، مبلغ 650 میلیون تومان برای خرید تجهیزات پزشکی مورد نیاز بخش درمان خرمشهر، اختصاص داده است.
پهلودهی بزرگترین لنج تجاری با ظرفیت دو هزار و 700 تن در بندرشهید باهنر
مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: برای نخستین بار، بزرگترین لنج تجاری با ظرفیت دو هزار 700 تن در بندر شهید باهنر پهلو گرفت.
پهلوگیری 5 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندرشهید رجایی/ ورود چهار کشتی حامل 276 هزار تن گندم در هفته نخست مهرماه
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: 5کشتی کالای اساسی حامل روغن، جو و گندم در حال انجام فرآیند قانونی و اسنادی است و طی روزهای آینده( پایان شهریورماه ) در بندر شهید رجایی پهلودهی خواهند شد.
اجرای 2 پروژه بزرگ عمرانی در بندر بوشهر
احداث موج شکن های طرح توسعه بندر کنگان و ایجاد ۲۰۰ متر اسکله تجاری بندر دیر توسط اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر دنبال می شود.
خروج 75 هزار تن کالاهای متروکه در سه ماهه اخیر از بندرامیرآباد / آزادسازی 35 درصدی فضای نگهداری کالاهای اساسی
با خروج 75 هزار تن کالاهای متروکه در سه ماهه اخیر از بندرامیرآباد ، 15 درصد فضای خالی جهت قرارگیری کالاهای اساسی در انبارها و سیلوهای این بندر ایجاد شده است.
بندر ولادیوستوک روسیه؛ به هاب ترانشیپی به مسیر دریای شمالی تبدیل می شود
با تبدیل شدن بندر ولادیوستوک به هاب ترانشیپ و توسعه مسیر دریای شمالی، زمان حمل و نقل کالا از کشورهای شرق آسیا به شمال غربی اروپا 2 هفته کاهش پیدا می کند.
افزایش توان تخلیه و بارگیری محصولات پتروشیمی در بندرامام(ره)
با اتکاء بر توان و تخصص نیروهای بومی امکان تخلیه و بارگیری محمولات حاوی فرآورده‌های صنایع پتروشیمی به وسیله باکت مکانیکی در مجتمع بندری امام خمینی(ره) فراهم شد.
تشریح روند اجرای قانون جایگزینی موتور چهارزمانه در شناورها/ ارائه تسهیلات از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر به صاحبان شناورها/ حدود 20 هزار شناور با موتور دوزمانه در کشور وجود دارد
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه حدود 15 تا 20 هزار شناور با موتور دوزمانه در کشور وجود دارد، گفت: تا یکسال و نیم آینده بر اساس قانون، موتور شناورها باید به چهارزمانه تغییر پیدا کند.
تعمیر 8 فروند شناور خدماتی در 5 ماهه نخست سال جاری
طی پنج ماهه نخست سال جاری 13 دستگاه موتور اصلی و دیزل ژنراتور مربوط به 8 فروند شناور ملکی مجتمع بندری امام خمینی(ره) با اتکا بر توان و تخصص نیروهای بومی تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت.
بارگیری مواد معدنی با استفاده از پاکت های دریچه دار و گنتری کرین در بندر شهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: بارگیری مواد معدنی با استفاده از پاکت های دریچه دار و گنتری کرین علاوه بر تسریع در عملیات بارگیری وکاهش هزینه های تمام شده، ایمنی و سلامت کار مطابق با مصادیق بین المللی و نیز ارتقاء ظرفیت اسکله های بارگیری و بهره وری هرچه بیشتراز تجهیزات موجود را در پی خواهد داشت.
آغاز سفر آزمایشی اولین کشتی فله بر نفتی دوگانه سوز چین
اولین کشتی فله بر نفتی دوگانه سوز در چین با طراحی بهینه شده و استفاده از LNG به عنوان سوخت اصلی، سفر آزمایشی خود را آغاز کرد.
زیرساخت‌های سازمان صنایع دریایی برای تولید موتورهای دریایی چهارزمانه بررسی شد/ تدوین طرح بازرگانی و فنی در دستور کار کمیته‌ مشترک سازمان بنادر و سازمان صنایع دریایی/ آمادگی سازمان بنادر برای ارایه تسهیلات ساماندهی شناورهای سنتی
نشست بررسی توانمندی‌ها و زیرساخت‌های شرکت‌های زیرمجموعه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع، برای تولید و یا مونتاژ موتورهای دریایی چهارزمانه، با حضور جلیل اسلامی؛ معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و منوچهر علی‌پور؛ معاون بازرگانی سازمان صنایع دریایی برگزار شد.
راه اندازی دومین سامانه پایش تردد شناورها در بندرامیرآباد
دومین سامانه پایش تردد شناورها و کشتی های تجاری در بندرامیرآباد راه اندازی شد.
نجات جان5 خدمه موتور لنج تجاری در آب های جزیره سیری
موتور لنج باری که از شارجه به مقصد دیر استان بوشهر در حال دریانوردی بوده به دلایل نامعلومی در حوالی جزیره سیری غرق و 5 نفر ازسرنشینان آن نجات یافتند.
میانگین روزانه ۵۸۰ دستگاه کامیون؛ در حمل یکسره کالاهای اساسی از بندر چابهار/ سرعت حمل و نقل کالا و کاهش قیمت نهایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، گفت: به صورت میانگین روزانه ۵۸۰ دستگاه کامیون در بندر چابهار، کالاهای اساسی را به روش حمل یکسره از کشتی به مقاصد مصرف در کشور منتقل می‌کنند.
صفحه ۱ از ۳۹۲