شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
 

بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از بندر شهید رجایی

مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی در نخستین سفر کاری خود به استان هرمزگان پس از پذیرش مسئولیت سکانداری این سازمان، از بخش های مختلف بزرگترین بندر تجاری ایران بازدید کرد.
بازدید مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از  بندر شهید رجایی
مهندس محمد سعید نژاد پیش از ظهر امروز دوشنبه، یازدهم آذرماه با سفر به مرکز استان هرمزگان در قلب پایتخت اقتصادی ایران حضور یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن بازدید از اداره کل بنادرو دریانوردی این استان که راهبری بیش از70 بندرکوچک و بزرگ را بر عهده دارد، از نزدیک در جریان آخرین اقدامات و دستاوردهای مجتمع بندری شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور و دروازه طلایی اقتصادی ایران قرارگرفت.

در این بازدید محسن صادقی فر معاون امور بندری و منطقه ویژه و سید علی استیری معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و جمعی از مدیران بخش های مختلف بندری این استان معاون وزیر راه و شهرسازی را همراهی می کردند.

حمیدرضا دلبری مدیر بنادر و دریانوردی هرمزگان ومدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در این بازدید ضمن عرض خیرمقدم به معاون وزیر راه و شهرسازی، اعضای هیأت عامل سازمان بنادرو دریانوردی و همراهان وی در این بازدید، ویژگی ها، ظرفیت ها و برنامه های در حال اجرا و برنامه های آینده بزرگترین بندر تجاری ایران را تشریح کرد و راهکارهای توسعه صنعت حمل ونقل دریایی را با مقام عالی سازمان بنادرو دریانوردی کشور در میان گذاشت.

همچنین درادامه این برنامه بازدید، مهندس سعید نژاد با حضور در ترمینال دوکانتینری مجتمع بندری شهید رجایی تجهیزات تخلیه و بارگیری این بندر را مورد ارزیابی قرارداد. در این بازدید میدانی، میزان توانمندی ها و ظرفیت های فنی واجرایی بخش خصوصی فعال در این مجتمع بندری مورد بررسی قرار گرفت.

بنابراین گزارش، مجتمع بندری شهید رجایی با قرار گرفتن در محل تلاقی کریدور ترانزیتی شمال - جنوب، مهم ترین دروازه واردات و صادرات جمهوری اسلامی ایران محسوب شده و به تنهایی عهده دار بیش از 53 درصد حجم این مبادلات در مقوله ترانزیت، واردات و صادرات و ترانشیپ است.

این بندر ضمن بهره مندی از 36پست اسکله و با در اختیار داشتن بزرگترین و پیشرفته ترین ترمینال های کانتینری کشور، با ظرفیت شش میلیون TEUکانتینر در سال، حجم گسترده ای از عملیات جابجایی کالاهای عمومی خصوصا محصولات فولادی، فله خشک، فله مایع و فرآورده های نفت خام در این بندر انجام می شود.

یادآورمی شود، بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری ایران در فاصله 22 کیلومتری غرب بندرعباس واقع شده و با حدود 6000 هکتار وسعت، از ظرفیت پذیرش بیش از80 میلیون تن کالا در سال برخوردار است.

۱۲ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۱۴
pmo |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید