دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱
 

ناکامی دزدان دریایی سومالی در سال 2013

مقامات دفتر بین‌المللی دریانوردی( IMB )می گویند:از آغاز سال جاری میلادی تاکنون تنها دو فروند کشتی در آب‌های سومالی ربوده شده است.
ناکامی دزدان دریایی سومالی در سال 2013
طبق اعلام IMB که وابسته به اتاق بازرگانی بین المللی است از آغاز سال 2013 تا 25 نوامبر، 234 مورد حمله به کشتی در آب‌های جهان رخ داد که طی آن 12 فروند کشتی ربوده شد.

همچنین در این مدت 13 مورد حمله به کشتی ها در آب‌های سومالی رخ داد که از این تعداد تنها دو مورد آن منجر به ربودن کشتی شد.

در آب‌های نیجریه نیز در این مدت 30 مورد حمله دزدان دریایی گزارش شده است در اثر این حملات دو فروند کشتی به تصرف دزدان دریایی درآمد.

آخرین گزارش اعلام شده به مرکز گزارشات دزدی دریایی دفتر بین‌المللی دریانوردی نیز مربوط به حمله به یک فروند کشتی در آب‌های اندونزی است در این حمله شش دزد مسلح سوار بر یک یدک‌کش به این کشتی حمله کردند و پس از ربودن اشیاء قیمتی آن ؛فرار کردند.


دفتر بین‌المللی دریانوردی( IMB ) در سال ۱۹۸۱ در لندن تأسیس شد و هدف آن تلاش در پیشگیری از تخلف و تقلب در روابط بازرگانی دریایی است.

این دفتر اطلاعات مختلف مربوط به فعالیت‌های تجاری در دریا و رفت و آمد کشتی‌ها را جمع‌آوری می‌کند و در اختیار اعضای خود قرار می‌دهد.
اعضای این دفتر می‌توانند به کمک دفتر ، اطلاعات مورد نیاز راجع به آنچه برای کشتی حامل کالای آنها رخ داده است ، به دست آورند.

۲۰ آذر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۶
pmo |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید