دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱
 

در دیدار مهندس سعید نژاد با دبیرکل IHO صورت گرفت:استقبال از پیشنهادهای ایمنی دریانوردی ایران در فرانسه

محمد سعید نژاد، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، در روز دوم اجلاس مجمع فوق العاده سازمان بین المللی هیدروگرافی در موناکوی فرانسه با رابرت وارد Robert Ward دبیرکل سازمان بین المللی هیدروگرافی دیدار کرد.
در دیدار مهندس سعید نژاد با دبیرکل IHO صورت گرفت:استقبال از پیشنهادهای ایمنی دریانوردی ایران در فرانسه

به گزارش روابط عمومی: در این دیدار که دکتر علیرضا آزموده اردلان رئیس سازمان نقشه برداری کشور نیز حضور داشت، مهندس سعید نژاد با ارائه خلاصه ای از فعالیت های جمهوری اسلامی ایران در مورد تهیه نقشه های لکترونیکی دریایی ENC و چارت های بین المللی منطقه دریایی راپمی همچنین موضوعات مرتبط با ایمنی دریانوردی و تعداد کنوانسیون های دریایی که جمهوری اسلامی ایران به آنها ملحق شده است، شناخت کلی در مورد سازمان بنادر و دریانوردی ارائه کرد.

 در این نشست همچنین پیشنهادهایی از سوی هیات ایرانی درخصوص موضوعات ایمنی دریانوردی مباحثی مطرح شد که مورد استقبال دبیرکل سازمان بین المللی هیدروگرافی قرار گرفت.

دبیرکلIHO  نیز پیشنهاد کرد تا کارشناسان ایرانی در کار گروه جزر و مد و تعیین سطح آب که در ماه آینده در کشور شیلی برگرار می گردد شرکت نمایند و پیشنهادهای خود را در آن کمیته مطرح نمایند.

همچنین با پیشنهاد مصطفی ایپتیس Mustafa Iptis، دبیر اول IHO و مساعدت مهندس سعید نژاد مقرر شد تا در جلسه بعدی کمیسیون هیدروگرافی منطقه دریایی راپمی که تا 5 ماه آینده در کشور امارات متحده عربی برگزار می شود، هیاتی از سوی جمهوری اسلامی ایران حضور داشته باشند . اهمیت این موضوع با توجه به مسئولیت هماهنگ کنندگی چارت های بین المللی و چارت های الکترونیکی منطقه خلیج فارس و دریای عمان از سوی ایران دو چندان خواهد بود.

۱۶ مهر ۱۳۹۳ ۱۴:۵۴
مرکزروابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید