شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
 

مهندس عبداللهی خبرداد:رشد 18 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر استان خوزستان

شاخص های عملیات تخلیه و بارگیری انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر استان خوزستان طی هشت ماهه سال جاری با رشدی 18درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از مرز 30 میلیون تن گذشت.
مهندس عبداللهی خبرداد:رشد 18 درصدی عملیات تخلیه و بارگیری در بنادر استان خوزستان

 به گزارش روابط عمومی، مهندس سعداله عبداللهی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به رشد مثبت شاخص های عملیاتی در بنادر خوزستان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اظهار داشت: مجموع تخلیه و بارگیری انواع کالاهای نفتی و غیرنفتی تا پایان آبان ماه سال جاری با 18 درصد رشد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، بالغ بر 30 میلیون و  504هزار و500 تن بوده است که از این میزان، 10میلیون و901هزار و 600 تن کالای نفتی و 19 میلیون 602هزار و 900تن را کالای غیر نفتی تشکیل می‌دهد.

مهندس عبداللهی درادامه افزود: غلات، موادمعدنی، شکر، آهن آلات، تولیدات شیمیایی وکالای کانتینری عمده  کالاهایی است که طی این مدت در بنادر خوزستان تخلیه و بارگیری گردیده است.

رشد 13 درصدی جابجایی مسافر در پایانه های مسافری:

 مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به برخورداری این استان از پایانه‌های بزرگ و مجهز مسافری اظهار داشت: طی هشت ماهه نخست  سال جاری افزون بر 30هزار نفر مسافر از طریق مرزهای دریایی استان جابجا شده اند که این میزان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 13 درصد رشد داشته است.

رشد 44 درصدی  تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری :

وی همچنین به رشد قابل توجه تخلیه و بارگیری کالاهای کانتینری در بنادر خوزستان اشاره کرده و افزود: تا پایان آبان ماه امسال بیش از 183هزار و 728 TEU کانتینر در بنادر استان خوزستان تخلیه و بارگیری شده است که  رشدی 44 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته است، افزایش مطلوب خدمات لجستیکی در بنادر استان دلیل عمده این رشد می باشد.

لازم به ذکر  است که بنادر خوزستان متشکل از مجتمع بندری امام خمینی(ره) و بنادر خرمشهر و آبادان و چهار بندر کوچک سجافی، چویبده ،اروند کنار و شادگان در شمال غربی خلیج فارس می باشد که بیش از یک سوم حجم مبادلات بازرگانی کشور از طریق این بنادر انجام می شود.

۲۲ آذر ۱۳۹۳ ۲۱:۰۴
مرکزروابط عمومی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید