پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
 
در نشست شورای هماهنگی مدیران ارشد ارگان های دریایی عنوان شد:

موفقیت بخش دریایی در تأمین نیازهای اساسی کشور/ برقرای امنیت آبراه ها و تردد کشتی های اقیانوس پیما؛ به رغم سنگ اندازی های استکبار/ برنامه ریزی برای ایجاد کمیته اضطرار دریایی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه " جامعه بزرگ دریایی کشور در برآوردن کردن انتظارات جامعه در تامین نیازها از طریق دریا موفق عمل کرده است" ، تاکید کرد: به رغم محدودیت ها و سنگ اندازی های استکبار، اجازه نداده ایم در مسیر تردد ناوگان دریایی و دسترسی به بنادر کشور اختلالی ایجاد شود.
موفقیت بخش دریایی کشور در برآوردن کردن انتظارات جامعه در تامین نیازهای اساسی
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست فصلی شورای عالی هماهنگی مدیران ارشد ارگان های دریایی، تصریح کرد: جامعه دریایی ایران اعم از دریانوردان و دریاییان ، به واسطه ماموریت های متنوعی که در بخش های مختلف عملیاتی و اجرایی دارند ، توانسته اند انتظارات جامعه را برآورده سازند.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: به رغم تهدیدهای دشمن شاهد تردد کشتی های اقیانوس پیما به بنادر کشور هستیم و افزون بر آن، امنیت آبراه های مان برقرار است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی دریانوردی در هفته آخر سپتامبر مطابق با تقویم سازمان بین المللی دریانوردی( IMO) پیشنهاد کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته طی چند سال گذشته و به مناسبت هفته جهانی دریانوردی، فرصت مناسبی در این ایام ( هفته اول مهر ) با مقامات عالی کشور دیدار و نشستی داشته باشیم و برجسته ترین مسائل و موضوعاتی دریایی کشور را در این نشست ها مطرح کنیم.
در این نشست همچنین جلیل اسلامی ؛ معاون امور دریایی سازمان بنادر نیز با اشاره به چشم انداز دریایی کشور ، هدف اصلی از این رویکرد را " ارتقای جایگاه دریایی کشور در سطوح منطقه ای و بین المللی" عنوان کرد و گفت: در این رویکرد و بر اساس راهبرد های اجرایی کشور، به دنبال توسعه اقتصادی و تسهیل تجارت هستیم.
معاون امور دریایی در ادامه خاطر نشان کرد: راهبرد تسهیل تجارت و توسعه اقتصادی به مصداق هایی چون « اجرای استاندارد های بین المللی» ؛ « به کارگیری فناوری های نوین» ؛ « ایجاد فضای رقابتی در ارائه خدمات» و « برقراری نظام هوشمند دریایی» نیاز داریم.
عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد»: در این شرایط حساس لازم است امنیت دریایی مان را حفظ و استاندارد های بین المللی را لحاظ کنیم و پاسخگوی نیازهای کشور باشیم.
وی در ادامه از ایجاد « کمیته اضطرار دریایی » با هدف ایجاد بستر مناسب برای هماهنگی با ارگان های دریایی در شرایط اضطرار خبر داد.
بر اساس این گزارش، در دومین نشست شورای عالی هماهنگی ارگان های دریایی کشور همچنین مقرر شد نشست بعدی این شورا در شهر ساحلی بندرعباس بر گزار شود.
همچنین بنابر تصمیم این شورا، مقرر شد دبیرخانه همایش ارگان های دریایی ازاین پس به عنوان میزبان دایمی این همایش باشد و این دبیرخانه تداوم برگزاری جشنواره " دریا در مسیر پیشرفت " را از طریق معاونت فناوری ریاست جمهوری پیگیری 
 
۱۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۵:۳۹

پربازدید ها

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید