پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی:

فاز اول هوشمند سازی بنادر تا سال ۱۴۰۰ نهایی می شود/ ارتقای بهره وری در حمل و نقل مستلزم به کارگیری فناوری های نوین است/ بهره مندی از سیستم تبادل الکترونیکی به کاهش هزینه تمام شده کالا می انجامد

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: توسعه بهروری حمل و نقل یعنی اینکه سهم حمل و نقل در هزینه تمام شده کالا کاهش پیدا کند و به نرم جهانی نزدیک شود که این هدف، مستلزم به کارگیری فناوری های نوین و استفاده حداکثری از سیستم تبادل الکترونیکی اسناد و فرایندهای عملیاتی است.
فاز اول هوشمند سازی بنادر تا سال 1400 نهایی و راه اندازی می شود
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در چهل و هشتمین نشست اتاق فکر این سازمان با موضوع " طرح بررسی بارنامه الکترونیکی در صنعت حمل و نقل "، رویکرد راه آهن در به کارگیری بارنامه الکترونیک را یک اقدام ارزشمند و الگویی برای سایر شقوق حمل و نقلی کشور دانست.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی در این نشست که مرتضی باقری ؛ مشاور وزیر راه و شهرسازی  نیز حضور داشت، تاکید کرد:  در بنادر تجاری کشور به عنوان مهم ترین حلقه زنجیره لجستیک و براساس یک برنامه ریزی و پروژه ای کاملا تعریف شده و منسجم، فاز اول هوشمند سازی بنادر تا سال 1400 نهایی و راه اندازی می شود.

 

 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در حال حاضر تمرکز این سازمان بر روی موضوع هوشمند سازی بنادر است، افزود: پروژه هوشمند سازی بنادر تجاری کشور فرایندی است که زیرساخت ، روبنا، تجهیزات، نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نیاز را شامل می شود.

 

به گفته راستاد، با اجرای هوشمند سازی بنادر، بستر یکپارچه تبادل اطلاعات الکترونیکی در بنادر راه اندازی می شود و سیستم جامع بندری شکل می گیرد.

 

وی خاطر نشان کرد: نکته مهم دیگر در بحث تبادل الکترونیکی اسناد و فرایندهای عملیاتی ، اتصال بنادر به عنوان مهم ترین حلقه زنجیره لجستیک با سایر حلقه ها و سایر شقوق حمل و نقل است که این گام راهبردی مستلزم جامعیت، فراهم شدن یکپارچگی و انسجام در برنامه ریزی های زیرساختی و بارنامه الکترونیکی است.
 
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۵۳

پربازدید ها

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید