پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
 

رشد مثبت ۴درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر هرمزگان/ صادرات غیرنفتی ۱۴ درصد و ترانشیپ ۲۴ درصد افزایش یافت/ ترابری ایمن مسافران دریایی روی موج صعود

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از جابجایی ۴۲میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر این استان با آهنگ رشد ۴درصدی و ترابری ۸,۵ میلیون نفر سفر در پایانه های دریایی با افزایش ۷درصدی طی پنج ماهه سال جاری خبر داد.
رشد مثبت ۴درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر هرمزگان/ صادرات غیرنفتی ۱۴ درصد و ترانشیپ ۲۴ درصد افزایش یافت/ ترابری ایمن مسافران دریایی روی موج صعود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، "اله مراد عفیفی پور" با تشریح گزارشی از عملکرد مجموعه ۷۱ بندر استان هرمزگان در دوره زمانی پنج ماه نخست سال ۹۸، اظهار داشت: از مجموع ۴۱ میلیون و ۷۷۷ هزار تن کالای تخلیه و بارگیری شده، ۲۸ میلیون و ۱۲۲هزار و ۳۳۰  تن مربوط به کالاهای غیر نفتی با رشد ۸ درصدی و ۱۳ میلیون و ۸۳ هزار و ۵۱۵ تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

رشد ۱۴ درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی

وی حجم صادرات غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان را ۱۷ میلیون و ۶۴۰  هزار و ۷۸۰ تن با رشد ۱۳,۹ درصدی اعلام کرد و افزود: از آغاز سال ۹۸ تا ابتدای شهریور ماه جاری، یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۵۰۷ تن از این کالاها، با رشد مثبت  ۲۴,۶ درصدی ترانشیپ و یک میلیون و ۵۷۴ هزار و ۶۳۴ تن نیز ترانزیت شد.

عفیفی پور از کابوتاژ (کران بری) سه میلیون و ۵۱۳ هزار و ۱۹۸ تن با افزایش ۶,۶ درصدی و همچنین واردات سه میلیون و ۴۱۷ هزار و ۸۳۸ تن کالای غیرنفتی در بنادر این استان خبر داد.

ترانزیت فرآورده نفتی ۵۸ درصد افزایش یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم صادرات فرآورده های نفتی در بنادر این استان را پنج میلیون و ۷۴ هزار و ۴۳۲ تن اعلام کرد و گفت: طی مدت یاد شده، ۳۴ هزار و ۳۰۰ تن، با افزایش چشمگیر ۵۸,۴ درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، ترانزیت و هشت میلیون و ۵۴۳ هزار و ۷۵۳ تن، کابوتاژ شد که در این بخش رشد ۷,۷ درصدی به ثبت رسید.

۶۸۱ هزار TEU کانتینر تخلیه و بارگیری شد

وی اظهار داشت: در دوره زمانی پنج ماهه نخست سال جاری، ۶۸۱ هزار و ۳۴ TEU کانتینر (هر تی.ای. یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در مجموعه بنادر بازرگانی این استان تخلیه و بارگیری شد .

تردد ۳۴ هزار فروند شناور به بنادر

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از پهلوگیری ۳۴ هزار و ۴۴۸ فروند شناور در بنادر این استان خبر داد و گفت: از این رقم، دو هزار و ۱۱۱فروند شامل کشتی های بالای هزار تن و ۳۲ هزار و ۳۳۷ فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن وزن داشته است.

عفیفی پور هرمزگان را پایتخت مسافرت های دریایی ایران توصیف کرد و گفت: از آغاز امسال تا ابتدای شهریور ماه جاری که یک دوره زمانی پنج ماهه را شامل می شود، ترابری هشت میلیون و ۴۸۳ هزار و ۴۴ نفر سفر در بنادر و پایانه های مسافری دریایی این استان به ثبت رسید. که رشد مثبت ۷,۷درصدی را شاهد بودیم.

۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۹

پربازدید ها

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید