پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
 
عضو اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد:

لزوم سرمایه گذاری در زیرساخت های تولیدی بنادر با حمایت دولت/ ضرورت معافیت های مالیاتی با توجه به کارکرد بندر/ ارائه تخفیف های گمرکی منجر به رونق بنادرمی شود

عضو اتاق بازرگانی ایران، " ارائه تخفیف های گمرکی"، "عوارض بندری رقابتی و کمتر نسبت به بنادر دیگر" و " معافیت های مالیاتی با توجه به کارکرد بندر" را از جمله مشوق های موثر برای جذب سرمایه گذار در بنادر عنوان کرد.
لزوم سرمایه گذاری در زیرساخت های تولیدی بنادر با حمایت دولت/ ضرورت معافیت های مالیاتی با توجه به کارکرد بندر/ ارائه تخفیف های گمرکی منجر به رونق بنادرمی شود

 محمدرضا صفا؛ عضو اتاق بازرگانی ایران درباره رونق بنادر کوچک و فرصت های سرمایه گذاری که در آن وجود دارد به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: " ارائه تخفیف های گمرکی"، "عوارض بندری رقابتی و کمتر نسبت به بنادر دیگر" و " معافیت های مالیاتی با توجه به کارکرد بندر" می توانند مشوقی برای جذب سرمایه گذار در بنادر و توجیهی برای حضور سرمایه گذار در بنادر باشند.

 وی ارائه وام های کم سود به سرمایه گذار برای حضور پررنگ تر در بنادر" را مشوقی دیگر برای سرمایه گذاری برشمرد و اظهار داشت: سرمایه گذاری در زیرساخت های تولیدی در بنادر کوچک باید از حمایت دولت در بخش تامین انرژی و سرمایه گذاری در این زمینه برخوردار باشد.

به گفته صفا، حمایت دولت در بحث انرژی باید به صورت دراز مدت برنامه ریزی شود، چرا که حمایت دولت در کوتاه مدت پاسخگوی نیازهای سرمایه گذاری بندری با بازگشت سرمایه نخواهد بود.

عضو اتاق بازرگانی بندرعباس با بیان اینکه " رونق بندر به خودی خود در اولویت قرار دارد "، تاکید کرد: توسعه حمل و نقل ریلی برای دولت هزینه بر خواهد بود و تا زمانی که رونق اقتصادی مناسب برای بندرایجاد نشود، توسعه خطوط ریلی در بنادر کوچک توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۲۶

پربازدید ها

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید