جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
 

برگزاری دوره آموزشی اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر/ ارتقاء دانش تخصصی کارشناسان HSE و آتش نشانی بنادر کشور

دوره آموزشی استاندارد بین المللی و اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر برگزار شد.
برگزاری دوره آموزشی اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر/ ارتقاء دانش تخصصی کارشناسان HSE و آتش نشانی بنادر کشور
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، به منظور ارتقای دانش تخصصی کارشناسان HSE و آتش نشانی بنادر کشور، دوره آموزشی استاندارد بین المللی و اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک توسط اداره کل مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و HSE سازمان بنادر و دریانوردی و با همکاری اداره کل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی این سازمان ( اداره آموزش) برگزار شد. 
در این دوره، شرکت کنندگان با کالاهای خطرناک و طبقه بندی آنها، تاریخچه حوادث شیمیایی، دستورالعمل تخلیه، بارگیری و حمل کالاهای خطرناک در حمل دریایی و نحوه استفاده از کتاب IMDG Code و سایر مباحث مرتبط آشنا شدند.
 حمل و نقل، نگهداری، انبارش و تخلیه و بارگیری کالاهای خطرناک و ایمنی مربوط به آن، همواره در کلیه طرق حمل و نقل اعم از جاده ای، ریلی، هوایی و دریایی مورد توجه جامعه جهانی بوده است. تهیه، تصویب و لازم الاجرا شدن اسناد بین المللی موجود و به تبع آن اسناد ملی در کشورها نیز دراین راستا انجام می شود.
بدین جهت آشنایی با استانداردها و مقررات بین المللی حمل و نقل کالاهای خطرناک و شناخت چارچوب های فنی و تخصصی مربوطه، گام نخست در اجرای مقررات یاد شده در بنادر کشور است.
۲۲ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید