جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹
 
با هدف رفع موانع ورود و خروج سرمایه گذاران خارجی صورت گرفت؛

استقرار نمایندگی وزارت خارجه در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد/ رشد ۸۱ درصدی صادرات از بندرامیرآباد

نماینده شهرستان های بهشهر، نکا وگلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: جهت رفع موانع ورود و خروج و کنسولی مشتریان و سرمایه گذاران خارجی ، دفتر نمایندگی وزارت خارجه در بندرامیرآباد ایجاد می شود.
استقرار نمایندگی وزارت خارجه در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد/ رشد ۸۱ درصدی صادرات از بندرامیرآباد
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،علی محمد شاعری در بازدید از بندر امیرآباد، افزود:  تجهیز سخت افزاری، اداری و ارتقاء دیپلماسی اقتصادی با ایجاد دفتر نمایندگی وزارت خارجه در بندرامیرآباد ضرورت دارد.
وی با اشاره به اینکه بندرامیرآباد پیشران توسعه مازندران و منطقه ای تاثیرگذار در اقتصاد کشور اظهار داشت: در این راستا اقداماتی از قبیل افزایش ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری کالا به 7.5 میلیون تن، ارتقاء سطح گمرک امیرآباد به اداره کل و تلاش برای تبدیل منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد به منطقه آزاد انجام شده است.
نماینده شهرستان های بهشهر، نکا وگلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بندرامیرآباد به عنوان بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر میزبان تعداد زیادی از مشتریان و سرمایه گذاران خارجی است، گفت: جهت رفع موانع ورود و خروج و کنسولی آنها ، دفتر نمایندگی وزارت خارجه در بندرامیرآباد ایجاد می شود.
سیاوش رضوانی؛ مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد نیز با تأکید بر استفاده از تکنولوژی روز جهت تخلیه و بارگیری کالا به رشد 31 درصدی تخلیه و بارگیری کالا از آغاز سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل اشاره کرد و از سهم 66 درصدی بندرامیرآباد در بین بنادر شمالی کشور در این بخش خبر داد.
وی به رشد 81 درصدی صادرات بندرامیرآباد در این مدت اشاره کرد و یادآور شد بندر امیرآباد در صادرات ، تخلیه کالاهای اساسی و تخلیه غلات به ترتیب سهم 78 ، 67 و 64 درصدی در بنادر شمال کشور را داراست.
رضوانی در تشریح عملکرد بخش سرمایه گذاری و تأکید بر فرصت های بی نظیر سرمایه گذاری در بندرامیرآباد گفت: تاکنون 13 هزار و 612 میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شده که از این میزان 6 هزار و 704 میلیارد ریال پروژه های در حال ساخت و 6 هزار و 908 میلیارد ریال پروژه های به بهره برداری رسیده است ضمن اینکه میزان سرمایه گذاری بخش دولتی در این بندر 8500 میلیارد ریال می باشد.
گفتنی است، علی محمد شاعری و محمد رحیمی گرجی معاون اداری و مالی وزارت خارجه با حضور در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد ضمن بازدید میدانی از مناطق عملیاتی و اراضی پسکرانه، در جلسه ای با مدیران این بندر به بررسی و نحوه ایجاد دفتر نمایندگی وزرات خارجه در بندرامیرآباد پرداختند.
۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۳:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید