شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
 

ساماندهی و استاندارد سازی شناورهای گردشگری دریایی بندر خرمشهر/ استفاده از ظرفیت گردشگری بومی بندر خرمشهر در دستور کار است

معاون دریایی بندر خرمشهر گفت: شناورهای گردشگری دریایی بندر خرمشهر در نوروز 99 ساماندهی و استاندارسازی می شوند.
ساماندهی و استاندارد سازی شناورهای گردشگری دریایی بندر خرمشهر/ استفاده از ظرفیت گردشگری بومی بندر خرمشهر در دستور کار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، مهدی فراهانی در نشست هم اندیشی با محوریت گردشگری نوروز99 که با حضور ارگان های ذیربط در امر گردشگری دریایی برگزار شد اظهارداشت: در راستای اجرای هر چه بهتر طرح گردشگری نوروز  و به منظور تامین ایمنی شناورهای تفریحی سنتی تغییر کاربری موقت شناورهای سنتی به تفریحی باید در چار چوب دستورالعمل ابلاغی و استاندارد از سوی سازمان بنادر و دریانوردی باشد.
وی در خصوص مراحل تغییر کاربری شناورهای صیادی به گردشگری اظهار داشت:   ابتدا مالکان شناورها باید درخواست  کتبی تغییر کاربری را  به اداره میراث فرهنگی ارایه دهند و در صورت تایید به اداره مرکزی بازرسی ثبت شناورهای استان خوزستان معرفی و سپس با تایید این اداره به موسسات رده بندی دریایی ارجاع وگواهینامه صادر می شود.
معاون دریایی بندر خرمشهر تصریح کرد: گردشگری دریایی یک صنعت درآمدزا و اشتغالزا ست و بندر خرمشهر با زیرساختهای مناسب و برخورداری از مواهب خدادای  این پتانسیل را دارد که در طول سال به گردشگران دریایی خدمات ارایه کند.
فراهانی افزود: استفاده از ظرفیت گردشگری بومی  کمک به  توانمندسازی حوزه‌های مختلف  می کند  و از اوایل سال 99 از لحاظ ایمنی این ظرفیت بررسی می شود و در دستور کار است.
وی از ساخت یک شناورتفریحی در کشتی سازی اروندان خبر داد و گفت: تقریبا میز کار شناور آماده شده است و در آینده نزدیک شاهد استفاده از آن خواهیم بود که این امر  کمک بزرگی به گردشگری دریایی می کند.

 
 
۲۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۳:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید