جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
 

گفتگوی تلفنی رییس جمهور با وزیر راه و شهرسازی/ تشریح آخرین جزییات وضعیت تبادلات تجاری با همسایگان و تخلیه و بارگیری در بنادر کشور/ رعایت تمامی پروتکل های وزارت بهداشت در همه حوزه های حمل و نقل

وزیر راه و شهرسازی از تماس تلفنی رییس جمهور در روز جمعه گذشته خبر داد و گفت: در این تماس تلفنی آخرین وضعیت تبادلات تجاری با همسایگان و تخلیه و بارگیری در بنادر کشور به اطلاع رییس جمهور رسانده شد.
گفتگوی تلفنی رییس جمهور با وزیر راه و شهرسازی/ تشریح آخرین جزییات وضعیت تبادلات تجاری با همسایگان و تخلیه و بارگیری در بنادر کشور/ رعایت تمامی پروتکل های وزارت بهداشت در همه حوزه های حمل و نقل

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد اسلامی؛ وزیر راه و شهرسازی گفت: روز جمعه رییس جمهور جویای آخرین وضعیت مرزها و تبادلات تجاری با کشورهای همسایه، پروازهای بین المللی، وضعیت لجستیک و تردد در جاده ها بودند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این گزارش به ریاست جمهوری اعلام شد که تمامی پروتکل های وزارت بهداشت در همه حوزه های حمل و نقل و تمامی ایستگاه های راه آهن،  فرودگاه ها، بنادر و همه پایانه های  بار و مسافر  انجام می گیرد. در حال حاضر در همه مرزهای کشور تبادلات تجاری براساس پروتکل های وزارت بهداشت در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از این گفتگو به رییس جمهور گفت: کلیه بنادر کشور کاملا فعال بوده و تخلیه و بارگیری کشتی ها در حال انجام است. این تخلیه و بارگیری به خصوص در تامین کالاهای اساسی و حمل آن از بنادر به اقصی نقاط کشور است که خوشبختانه با حضور غیرتمندانه رانندگان عزیزمان در حمل و نقل عمومی بدون وقفه انجام می گیرد.

وی درخصوص پروازهای بین المللی گفت: در گزارشی که خدمت آقای رییس جمهور داشتیم اعلام شد که پروازهای بین المللی توسط هواپیماهای داخلی و خارجی براساس توافقات صورت گرفته فعلا با چند کشور از جمله چند کشور اروپایی مطابق پروتکل های تجاری انجام می گیرد.

اسلامی افزود: در این خصوص مهمترین اقدام در پروازهای بین المللی جا به جایی کالاهای مورد نیاز فوری کشور به ویژه اقلام دارویی و تجهیزات مورد نیاز وزارت بهداشت است که از اقصی نقاط به کشور حمل و تحویل وزارت بهداشت شده است.

محمد اسلامی میزان تردد در جاده های کشور با توجه به اطلاعیه های داده شده را دیگر موضوعی اعلام کرد که از سوی رئیس جمهور مورد پیگیری قرار گرفت و در این خصوص تصریح کرد: در خصوص تردد در جاده ها و آخرین وضعیت آن ها جا دارد یک قدردانی از مردم عزیز کشورمان داشته باشیم که تاحدودی  به درخواست ها برای پرهیز از سفرهای غیرضروری توجه کردند.

وی افزود: طبق آماری که خدمت آقای رییس جمهور اعلام شد، تردد در استان های اصفهان (۲۷ درصد)، مازندران (۳۶ درصد) و گیلان (۴۰ درصد) کاهش را در روزهای پنجشنبه و جمعه ثبت کرده اند.

اسلامی گفت: به این ترتیب به طور کلی تردد در جاده های کشور طبق آمارهای اعلام شده با کاهش ۲۵ درصدی مواجه بوده است.

وزیر راه و شهرسازی در پایان گفت: با گزارش های اعلام شده خدمت آقای رئیس جمهور ایشان در این تماس تلفنی ضمن قدردانی از زحمات جامعه حمل و نقل کشور، بر کنترل موازین پروتکل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کردند.

۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۰۲
پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید