جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
 

تخلیه و بارگیری ۸۷ میلیون تن کالا در بنادر هرمزگان/ رشد صادرات و ترانزیت فرآورده های نفتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: ۸۷ میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بنادر هرمزگان طی 11 ماهه سال جاری جابه جا شده است.
تخلیه و بارگیری ۸۷ میلیون تن کالا در بنادر هرمزگان/ رشد صادرات و ترانزیت فرآورده های نفتی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،  اله مراد عفیفی پور درباره عملکرد مجموعه ۷۱ بندر هرمزگان در دوره زمانی یازده ماهه سال ۹۸، اظهار داشت: از مجموع ۸۶ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۱۵۳ تن کالای تخلیه و بارگیری شده، ۵۷ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۵۷۲ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۲۹ میلیون و ۸۱۱ هزار و ۵۸۱ تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

وی حجم صادرات غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان را ۳۳ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۱۵تن اعلام کرد و افزود: از آغاز سال ۹۸ تا ابتدای اسفند ماه جاری، سه میلیون و ۳۶۵ هزار تن از این کالاها، با رشد مثبت  ۲۰,۴ درصدی ترانشیپ و سه میلیون و ۶۰۳ هزار و ۸۲۹ تن نیز ترانزیت شد.

عفیفی پور از کابوتاژ (کران بری) ۷ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۱۴۴ تن با افزایش ۹,۵درصدی و همچنین واردات ۸ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۶۶۰ تن کالای غیرنفتی با رشدی صعودی ۴۲ درصدی در بنادر این استان خبر داد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم صادرات فرآورده های نفتی در بنادر این استان را ۱۱میلیون و ۳۶۵ هزار و ۶۳۶تن با افزایش ۵,۷ درصد اعلام کرد و گفت: طی مدت یاد شده، ۷۸ هزار و ۸۵۵ تن، با افزایش چشمگیر ۱۰۲ درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، ترانزیت و ۱۸میلیون و ۳۶۶ هزار و ۹۱۹ تن، کابوتاژ شد .

وی اظهار داشت: در دوره زمانی یازده ماهه سال جاری، یک میلیون و ۵۲۵ هزار و ۷۹۴ TEU کانتینر (هر تی.ای. یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در مجموعه بنادر بازرگانی این استان تخلیه و بارگیری شد .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پهلوگیری ۵۸ هزار و ۶۰۹ فروند شناور در بنادر این استان خبر داد و گفت: از این رقم، ۴ هزار و ۴۴۴ فروند شامل کشتی های بالای هزار تن و ۵۴ هزار و ۱۶۵ فروند از شناورهای پهلو گرفته در این بنادر، زیر هزار تن وزن داشته است.

عفیفی پور گفت: از آغاز امسال تا ابتدای اسفند ماه جاری که یک دوره زمانی یازده ماهه را شامل می شود، ترابری ۱۷ میلیون و ۷۵۰ هزار و ۱۹۶ نفر سفر در بنادر و پایانه های مسافری دریایی این استان به ثبت رسید .

۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ۱۵:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید