جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
 

پیوستن به موافقتنامه اوراسیا به تنهایی موجب رونق در تجارت نمی شود/ سازمان بنادر آماده ارایه مشوق و تخفیف به تجار

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تنها ملحق شدن به موافقتنامه اوراسیا به خودی خود رونق در تجارت ایجاد نخواهد کرد و باید نهادها و دستگاه های دولتی و غیردولتی در این خصوص به عنوان یک پیشقراول ایفای نقش کنند.
سازمان بنادر آماده ارایه مشوق و تخفیف به تجار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، فرهاد منتصر کوهساری درخصوص موافقتنامه اوراسیا به عنوان یک فرصت برای رشد و توسعه بنادر ایران به خصوص بندر انزلی، اظهار داشت: بدون شک تنها الحاق به یک موافقتنامه به خودی خود باعث ایجاد رونق در تجارت و در ادامه توسعه زیرساخت های حمل و نقلی نخواهد شد.

وی افزود: در این زمینه  باید نهادها و دستگاه های دولتی و غیردولتی ذیربط در امر بازرگانی به عنوان پیشقراولان تجارت، نسبت به بازاریابی و بازارسازی قوی محصولات ایرانی در کشورهای عضو این اتحادیه، تلاش کنند.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: در کنار این اتفاق و پیرو ایجاد کشش تقاضای جدید حمل و نقلی و مازاد بر ظرفیت های موجود، سازمان بنادر و دریانوردی درخصوص توسعه زیرساخت های بندری و دریایی خود در بنادر شمالی اقدام می کند، در این زمینه در بنادر شمالی کشور، بنادر انزلی و امیرآباد از توسعه یافتگی مناسبی در خصوص ظرفیت های لجستیکی برخوردار هستند که پاسخگوی نیاز تجار و بازرگانان است.

کوهساری تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در راستای حمایت از صادرکنندگان و افزایش توان رقابتی آنها در صادرات محصولات ملی، آماده ارایه مشوق ها و تخفیفات جذاب به تجار، بازرگانان و شرکت های کشتیرانی مازاد بر مشوق ها و تخفیفات فعلی تعرفه خدمات دریایی و بندری و در قالب عقد قرارداد است.

 
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ۰۰:۲۰
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید