شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
 

پهلوگیری و تخلیه همزمان 3 کشتی کالای اساسی در بندر/ ورود کالاهای اساسی از بندر چابهار 30 درصد رشد داشته است

معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: به صورت همزمان سه کشتی ۶۶ هزار تنی حامل کالای اساسی مورد نیاز کشور در بندر چابهار پهلو گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین شهدادی درباره روند تخلیه و بارگیری کالا در بندر چابهار، افزود: 2 کشتی 66 هزار تنی گندم و یک کشتی حامل کالای اساسی جو به وزن 66 هزار تن وارد بندر چابهار شده است که همزمان تخلیه این کشتی ها با استفاده از تجهیزات مدرن این بندر آغاز شد.

معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان میزان بار این کشتی ها را در مجموع 198 هزار تن اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به ظرفیت های زیرساختی و تجهیزاتی بندر چابهار از مهر ماه سال گذشته، شاهد رشد چشمگیر پهلوگیری کشتی‌های حامل کالای اساسی در این بندر استراتژیک هستیم.

شهدادی اذعان کرد: با وجود تأثیر ویروس کرونا بر اقتصاد دنیا، رونق تجارت با ورود کشتی کالای اساسی در بندر چابهار ادامه دارد، به گونه ای که ابتدای اردیبهشت ماه به صورت همزمان ۷ کشتی با ظرفیت ۳۴۰ هزار تن در این بندر بزرگ اقیانوسی پهلو گرفت.

وی اضافه کرد: در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال 98، ورود کالاهای اساسی از طریق بندر چابهار 30 درصد رشد داشته است.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۴:۳۸

پربازدید ها

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید