شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
 

رونق ترانزیت و صادرات کالا از بندر چابهار/ پیشرفت 86 درصدی عملیات استحصال از دریا در فاز 2 طرح توسعه بندر شهید بهشتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با ایجاد دو اسکله جدید در فاز 2 طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار عملیات تخلیه و بارگیری رشد چشمگیری پیدا خواهد کرد.
رونق ترانزیت و صادرات کالا از بندر چابهار/ پیشرفت 86 درصدی عملیات استحصال از دریا در فاز 2 طرح توسعه بندر شهید بهشتی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی درباره طرح های توسعه ای بندر چابهار و با اشاره به پیشرفت ۹۴,۶۸ درصدی فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی، افزود: مطالعات فاز 2 این طرح شامل محوطه سازی، تاسیسات و ساختمان در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود ۲ بندر شهید بهشتی و شهید کلانتری امکان پهلوگیری، تخلیه و بارگیری کشتی های اقیانوس پیما و همچنین رونق ترانزیت و صادرات در جنوب شرق کشور فراهم شده است که با ایجاد دو اسکله جدید در فاز 2 طرح توسعه عملیات تخلیه و بارگیری در این بندر استراتژیک با رشد چشمگیری همراه خواهد شد.

آقایی اضافه کرد: لایروبی و استحصال حوضچه و کانال دسترسی به حجم 15.8 میلیون متر مکعب در جهت راه اندازی فاز یک و دو طرح توسعه بندر شهید بهشتی از دیگر اقداماتی است که در راستای توسعه زیرساخت های این بندر بزرگ اقیانوسی انجام شده است.

وی اذعان کرد: احداث دایک زون 3 به طول 2 هزار و 500 متر با استفاده از مصالح سنگی به حجم 600 هزار متر مکعب در فاز 2 طرح توسعه از دیگر اقدامات انجام شده در این راستا است، همچنین با استحصال حدود 38 هکتار اراضی در بندر شهید بهشتی حدود 86 درصد این عملیات در جهت راه اندازی فاز دو انجام شده است.

وی ادامه داد: ظرفیت های مناسب بندر چابهار باعث شده است، سرمایه گذاران زیادی متقاضی سرمایه گذاری در اراضی پسکرانه آن باشند.۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۰۲

پربازدید ها

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید