شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹
 

افزایش ۲۰۷ درصدی ترانزیت کالا از بندرامیرآباد

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد گفت: در سه ماهه نخست سال جاری ۸۴۴ هزار و ۸۶۹ تن کالا در بندرامیرآباد تخلیه و بارگیری شده است که سهم ۵۲ درصدی این بندر در مجموع میزان تخلیه و بارگیری کالا در بنادر شمالی کشور را نشان می دهد.
افزایش ۲۰۷ درصدی ترانزیت کالا از بندرامیرآباد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدعلی اصل سعیدی پور  با بیان اینکه اشاعه جهانی ویروس کووید-۱۹ تأثیر مستقیم در میزان مبادلات و مراودات کالا در جهان و همچنین کشورهای واقع در حوزه دریای خزر داشته است، گفت: بندرامیرآباد با توجه به شرایط اپیدمی این ویروس در کشور ، نقشی اساسی را در تأمین کالاهای اساسی در سه ماهه نخست سال جاری ایفاء کرده و با تخلیه ۶۲۸ هزار و ۵۴۴ تن از این نوع کالاها سهم ۵۲ درصدی در میان بنادر شمالی را در این بخش از آنِ خود کرده است.

وی با اشاره به اینکه در بهار امسال ۲۰۴ شناور حامل  ۸۴۴ هزار و ۸۶۹ تن کالا در بندر امیرآباد تخلیه و بارگیری شده است اظهار داشت: از این میزان ۶۵۹ هزار‌ و ۶۴۴ تن کالا مربوط به واردات و ۱۷۵ هزار و ۵۶۰ تن کالا سهم صادرات است.

اصل سعیدی پور همچنین به میزان ۱۸۲ هزار و ۸۰۲ تن کالاهای صادراتی اعم از نفتی و غیر نفتی در سه ماهه نخست سال جاری از بندرامیرآباد به کشورهای دیگر اشاره و سرمایه گذاری بخش خصوصی نیز را در همین مدت در منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد ۳۳۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

وی با تأکید بر اینکه قرار گرفتن بندر امیرآباد با ۱۵ پست اسکله در مسیر بین المللی شمال  جنوب به عنوان مهمترین حلقه اتصال که فرصتی راهبردی را جهت افزایش ترانزیت کالا از کشورهای حاشیه دریای خزر به کشورهای آسیای میانه فراهم می کند گفت: افزایش ۲۰۷ درصدی ترانزیت کالا به میزان ۸ هزار و ۷۱۵ تن نسبت به مدت مشابه سال قبل شده که رشد ۲۰۷ دقدی دارد.

۹ تیر ۱۳۹۹ ۰۹:۱۲

پربازدید ها

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید