سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
 

سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در بندر چابهار/ افزایش صادرات قیر از بندر چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: 14 پروژه دریایی و بندری با اعتباری بالغ بر 14 هزار و 934 میلیارد‌ ریالی توسط بخش خصوصی در بندر چابهار در دست اجراست.
سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد ریالی ،بخش خصوصی ، بندر چابهار
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، بهروز آقایی با اشاره به اینکه بندر چابهار از حضور سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی استقبال می کند، بیان کرد: این بندر استراتژیک با فرصت‌های بی‌نظیر امکان سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی را در توسعه زیرساخت های دریایی و بندری فراهم کرده است.
وی با اشاره به رغبت سرمایه‌گذاران برای فعالیت در بندر چابهار، ادامه داد: عملیات احداث 5 پروژه بندری و دریایی شامل مخازن پتروشیمی، انبار نگهداری کالا، 2 باب مخازن فرآورده‌های نفتی و ترمینال شستشو و ضدعفونی کامیون توسط بخش‌خصوصی و با اختصاص 9 هزار و ۱۴۰ میلیارد‌ریال اعتبار هفته گذشته در بندر چابهار آغاز شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اذعان کرد: عملیات ساخت 8 پروژه شامل احداث مخازن فرآورده‌های نفتی، روغن‌ خام و 6 انبار چند منظوره کالا با اختصاص 5 هزار و 794 میلیارد‌ریال اعتبار در این بندر استراتژیک در دست اجراست و همچنین افزایش صادرات قیر از بندر چابهار به کشورهای آفریقا، پاکستان، هند و جنوب شرق آسیا مدنظر قرار گرفته است.
به گفته وی، انبارهای نگهداری کالا نیز به منظور افزایش ظرفیت انبارش کالا، تسریع در تخلیه و بارگیری، نگهداری استاندارد کالا، افزایش ظرفیت پذیرش کشتی و دپوی کالاهای صادراتی، وارداتی و ترانزیتی با توجه به افزایش حجم ترافیک کالا در بندر شهید بهشتی احداث می شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: ذخیره‌سازی و صادرات محصولات تولید شده در سایت پتروشیمی نگین مکران و رقابت‌پذیر کردن محصولات تولید شده صادراتی از اهداف احداث مخازن پتروشیمی است.
۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید