سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰
 

ضرورت اجرای طرح مدیریت یکپارچه سواحل خوزستان بر اساس وظایف حاکمیتی/ تمامی فعالیت‌ها در سواحل؛ تنها با مجوز سازمان بنادر و‌دریانوردی؛ قابل اجراست

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: همکاری دستگاه‌های اجرایی خوزستان در پیشرفت سریع‌تر طرح مدیریت یکپارچه سواحل(ICZM) موجب می‌شود؛ خوزستان از مزایا و فواید این طرح ملی بهره‌مند شود.
ضرورت ،طرح مدیریت یکپارچه سواحل،خوزستان
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عادل دریس با اشاره به برگزاری نشست کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل خوزستان، تصریح کرد:  قرارداد مطالعات طرح مدیریت یکپارچه سواحل خوزستان در مرحله‌ انتخاب مشاور قرار دارد.
وی در تبیین مرحله‌ تدقیق طرح مطالعات ICZM بیان داشت: در این مرحله ویژگی‌ها و مختصات اقلیمی نواحی ساحلی استان بررسی و گردآوری می‌شود و در این میان، همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی ذیربط حائز اهمیت است.
وی با تأکید بر اینکه کلیه فعالیت‌ها در سواحل؛ بر اساس وظایف و اختیارات حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی؛ بایستی با اخذ مجوز از این مرجع انجام شود، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های ناظر بر فعالیت‌های اقتصادی در سواحل باید صاحبان فعالیت‌ها را به اخذ مجوزهای لازم از سازمان بنادر و دریانوردی ملزم کنند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان افزود: برخی از کارگاه‌های ساحلی در خوزستان تاکنون به لحاظ نوع فعالیت و اخذ مجوزهای لازم تعیین تکلیف نشده‌اند و ضرورت دارد دستگاه‌های ذیربط در این خصوص همکاری لازم را به عمل آوردند.
۲۱ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید