سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
 
معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

قراردادو مراحل ساخت ۸۳ فروند شناور تا ۶ ماه آینده عملیاتی می شود/ضرورت تسریع در تعیین و تکلیف شناورهای فاقد هویت/ نوسازی کامل تجهیزات و امکانات دریایی کشور در دستور کار

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: نوسازی کامل تجهیزات و امکانات دریایی کشور مانند لایروب‌ها، یدک‌کش‌ها، راهنمابرها، شناورهای امدادی و مقابله با آلودگی دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی است.
محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر، توسعه بنادر، ساخت تجهیزات دریایی، شناور خدماتی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد گفت: قرارداد و مراحل ساخت ۸۳ فروند شناور تا ۶ ماه آینده عملیاتی می شود.
 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به نوسازی کامل تجهیزات و امکانات دریایی کشور مانند لایروب‌ها، یدک کش‌ها، راهنمابرها، شناورهای امدادی و مقابله با آلودگی دریایی، خاطرنشان کرد: با اضافه شدن تجهیزات جدید با امکانات موجود، قاعدتا مخاطبان سازمان بنادر انتظار دارند که در آینده‌ای نزدیک، شاهد ارتقای خدمات و توان عملیاتی باشند.
راستاد درباره شناورهای جدید و آموزش نیروی انسانی، گفت: از سال آینده، به تدریج شاهد تزریق شناورهای جدید به بنادر کشور خواهیم بود و لازم است تا به موازات توانمندسازی عملیات، برای تأمین نیروی انسانی و چگونگی راهبری این تجهیزات تمهیداتی اندیشیده شود.
راستاد به‌روز‌رسانی طرح‌های اقتضایی به واسطه تجهیزات جدید را یکی دیگر از اولویت‌ها برشمرد و افزود: از جمله کارهای زیر بنایی در حوزه دریایی، اصلاح و به روز رسانی قانون دریایی کشور متناسب با صنعت دریانوردی است که کار ارزشمندی محسوب می‌شود.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی درباره شناورهای فاقد هویت به خصوص قایق‌ها، گفت: در این رابطه تاکنون چندین مرحله فراخوان داده شده اما تعداد شناورهایی که اعلام امادگی کردند، خیلی کم بوده و  انتظار این است که وضعیت شناورهای فاقد هویت زودتر تعیین و تکلیف شود.
۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۸:۰۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید