جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
 

پیشنهاد قبرس به آیمو برای اولویت تزریق واکسن کرونا به دریانوردان

وزارت حمل و نقل قبرس برنامه پیشنهادی خود برای اولویت واکسن کرونا به دریانوردان را به سازمان جهانی دریانوردی ارائه کرده است.
پیشنهاد قبرس به آیمو برای اولویت تزریق واکسن کرونا به دریانوردان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از سیفتی فورسی، در حالی که درخواست های مکرر برای افزودن دریانوردان به لیست اولویت افراد واجد شرایط واکسن  کووید19 ارائه شده، برخی چالش های لجستیکی مانع اجرای برنامه واکسیناسیون برای خدمه کشتی ها شده است.
واسیلیوس دیمیتریادز؛ معاون وزیر حمل و نقل قبرس، گفت: یک برنامه جهانی واکسیناسیون برای دریانوردان به تسریع تغییرات خدمه کمک زیادی می کند؛ گرچه معتقدیم که این مسئله از نظر روش و تدارکات پیچیده است، اما با همکاری یکدیگر می توان یک راه حل عملی و علمی برای آن پیدا کرد. 
وی ادامه داد: از جمله چالش های موجود برای واکسیناسیون دریانوردان، مسائل مربوط به کشور مبدا یا اقامت دریانوردان، حمل و نقل و محدودیت های گمرکی است؛ همچنین در دسترس بودن واکسن های تأیید شده یا مجاز نیز معضل دیگری است؛ علاوه بر این نحوه اجرای فرآیند واکسیناسیون دو مرحله ای و کسب مجوزهای بین المللی مورد نیاز نیز باید درنظر گرفته شود.
دیمیتریادز در نامه هایی به کمیسرهای حمل و نقل و بهداشت اتحادیه اروپا و دبیرکل IMO ، گفته است در قالب یک پروتکل موثر می توان واکسیناسیون به دریانوردان را تسریع بخشید.
۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۱۹

پربازدید ها

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید