جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
 

خطوط کشتیرانی ایسترن پسیفیک میزان تولید CO2 را کاهش داد/ حمل و نقل پاک تر دریایی دور از ذهن نیست

شرکت کشتیرانی ایسترن پسیفیک 2 سال زودتر از موعد تعیین شده میزان انتشار دی اکسید کربن در ناوگان دریایی خود را کاهش داد.
خطوط کشتیرانی ایسترن پسیفیک میزان تولید CO2 را کاهش داد/ حمل و نقل پاک تر دریایی دور از ذهن نیست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی به نقل از مرین کانکتور، سال گذشته؛ ایسترن پسیفیک (EPS) از خطوط کشتیرانی سنگاپور گزارشی از انتشار دی اکسید کربن در ناوگان کشتیرانی خود به عنوان بخشی از سیاست حفاظت زیست محیطی و اجتماعی ارائه کرد.
ایسترن پسیفیک دارای ناوگان متنوعی با مجموع 15 میلیون تی ای یو ظرفیت در بخش های کانتینر، فله خشک و تانکر است. با درنظر گرفتن نسبت بهره وری سالانه پذیرفته شده صنعت دریانوردی (نسبت انتشار کربن کشتی به ازای هر واحد واقعی حمل و نقل) طبق گزارش، ناوگان دریایی این شرکت AER 4.7 گرم CO2 درهر مایل را در سال 2019 ثبت کرده است که پیشرفت قابل توجهی را از سال 2015 نشان می دهد.
در 28 ژانویه ، ایسترن پسیفیک اعلام کرد که به رقم AER 4.4 رسیده، به این معنی که 2 سال زودتر از برنامه تعیین شده آلاینده های کربنی ناوگان خود را کاهش داده است.
سیریل دوکان؛ مدیر عامل شرکت ایسترن پسیفیک می گوید: این شرکت متعهد به رشد سبز و فناوری محور در همه جبهه های صنعت دریانوردی است؛ با وجود اینکه که هدف نهایی انتشار صفر است، رسیدن به این مهم به سادگی امکان پذیر نیست.
وی ادامه داد: در حال حاضر استفاده از منابع مختلف موجود برای کاهش قابل توجه انتشار CO2 و به طور کلی انتشار گازهای گلخانه ای، بهترین گزینه است؛ فناوری بهینه سازی، سوخت های دریایی جایگزین مانند LNG و LPG و سوخت های زیستی و نیروی کار متخصص ثابت کرده است که حمل و نقل پاک تر دریایی، امروز چندان دور از ذهن نیست.

۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۲۲

پربازدید ها

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید