جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹
 
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر اعلام کرد:

جزییات تعرفه‌های خدمات بندری در سال 1400/ افزایش هزینه ها و نرخ ارز؛ دو عامل اثرگذار در تعیین تعرفه های بندری

عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با تشریح جزییات تعرفه های خدمات بندری در سه بخش خنکاری، باربری و انبارداری، گفت: با توجه به افزایش هزینه ها و نرخ ارز، سیاست تعرفه ای در نظر گرفته شده، موجب می شود که بخش خصوصی انگیزه بیشتری برای فعالیت در بنادر کشور داشته باشد.
فرهاد منتصر کوهساری، سازمان بنادر و دریانوردی،تعرفه خدمات بندری،سرمایه گذاری بخش خصوصی
فرهاد منتصر کوهساری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی و در رابطه با سیاست های تعرفه ای این سازمان در بخش خدمات بندری و دریایی در سال 1400، اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی؛ هرساله بررسی تعرفه های خدمات دریایی و بندری را در دستور کار خود قرار می دهد، چراکه باید در بنادر ایران به بهترین شکل از ظرفیت های بخش خصوصی بهره مند شویم.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تغییرات نرخ ارز و افزایش هزینه ها، ضرورت داشت که نگاهی به افزایش تعرفه ها در بنادر داشته باشیم، بیان کرد: با جلسات برگزار شده در شورای عالی ترابری کشور و همه سازمان ها و نهادهای ذی ربط، تصمیم بر این شد که تعرفه های بندری صرفا در بخش خنکاری، باربری و انبارداری با افزایش همراه شود و برای سال 1400 ابلاغ شود.
کوهساری افزود: این مساله موجب خواهد شد بخش خصوصی انگیزه بیشتری برای فعالیت در بنادر کشور داشته باشد، چراکه درآمدهای سازمان بنادر محدود است و پاسخگوی سرمایه گذاری در بنادر اصلی و کوچک نیست و باید از ظرفیت های بخش خصوصی بهره مند شویم.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: نظام تعرفه ای می تواند کمک شایانی به ایجاد انگیزه در بخش خصوصی به منظور فعالیت در بنادر کشور کند.
وی گفت: در بخش تعرفه های خدمات بندری؛ انجمن پایانه داران و انجمن کشتیرانی در جلسات حضور دارند و نکات فنی و اقتصادی مورد توجه قرار می گیرد تا منافع عمومی و به ویژه بخش خصوصی در بنادر کشور دیده شود.
۵ اسفند ۱۳۹۹ ۰۹:۵۰

پربازدید ها

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید